RAPORT

Pogarda

Konfederacja broni Rosji. Szokujące porównania i tezy [WIDEO]

Konferencja Konfederacji Korony Polskiej: Piotr Heszen, Marta Czech, Grzegorz Braun (fot. facebook.com/konfederacjakoronypolskiej)
Konferencja Konfederacji Korony Polskiej: Piotr Heszen, Marta Czech, Grzegorz Braun (fot. facebook.com/konfederacjakoronypolskiej)

Najnowsze

Popularne

W Sejmie odbyła się konferencja założyciela Konfederacji Korony Polskiej posła Grzegorza Brauna oraz członka komitetu politycznego tej formacji Piotra Heszena. Politycy krytykowali wsparcie państwa dla Ukraińców i komentowali wydarzenia na Wschodzie. Z wypowiedzi Heszena wynika, że Polska współpracuje z Anglikami, którzy upijają się w Krakowie i z Izraelczykami śmiecącymi w Wieliczce, a chce walczyć z Rosjanami, których dzieci przyjeżdżają do Polski „malować krajobrazy”.

Mieszkanka Chersonia: Rosjanie gwałcą kobiety. 17-letnią dziewczynę zamordowali

Rosyjscy żołnierze zaczęli już gwałcić nasze kobiety. Docierają do nas informacje od osób, które znam osobiście, że 17-letniej dziewczynie też się...

zobacz więcej

W Konfederacji doszło w ostatnich dniach do rozłamu. Z partii KORWiN, na czele której stoi Janusz Korwin-Mikke, odeszło trzech posłów: Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz oraz Jakub Kulesza.

– Budujemy czwartą nogę Konfederacji, partię wolnościową jak KORWiN, ale bez Janusza Korwin-Mikkego, odcinamy się od jego kontrowersyjnych, czasami prorosyjskich opinii i wypowiedzi – oświadczyli.

Mimo to, dalej blisko współpracują nie tylko z Korwin-Mikkem, ale również z Grzegorzem Braunem. W środę z tym ostatnim na wspólnej konferencji pojawił się Artur Dziambor i wspólnie apelowali o obniżenie cen paliwa. Wcześniej Braun wystąpił przed kamerami z Piotrem Heszenem.

Zobacz także ->  Beata Szydło ostro w PE. Na antypolskiej polityce polityków opozycji nie zostawiła suchej nitki

– Są określone priorytety dla działań władz polskich. Priorytetem ma być bezpieczeństwo, dobrostan i przyszłość Polaków – mówił.

Braun ocenił, że ma miejsce „niesłychane uprzywilejowanie przybyszów”. Przyznał, że często faktycznie są to ofiary wojny, ale, jak przekonywał, nie powinni być uprzywilejowani względem Polaków. W jego opinii, działania humanitarne odbywają się kosztem zwykłych obywateli RP.

Zdaniem Brauna, Polacy są poddawani „reżimowi sanitarnemu”, ale został on zaniechany wobec uchodźców. Tymczasem nasze społeczeństwo pochłaniają „bieda” i „nędza”.

Rosjanie? „Grzeczne, ułożone i pokorne dzieci”

Ukraina ostro do Niemiec: Wasza zwłoka kosztuje życie niewinnych ludzi

Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba powiedział, że zwrot Niemiec w postrzeganiu Rosji nastąpił za późno. Na łamach dziennika „Die Welt”...

zobacz więcej

Z kolei członek komitetu politycznego Konfederacji Korony Polskiej Piotr Heszen odniósł się do polskich sojuszy w kontekście wydarzeń na wschodzie. Przypomnijmy, że Rosjanie od dwóch tygodni trwa barbarzyński atak Rosji na Ukrainę. W tej sytuacji Polska jednoznacznie opowiedziała się po stronie Ukrainy i państw Zachodu.

– O co my właściwie walczymy, czy o co mielibyśmy walczyć? U boku kogo? Z punktu widzenia zwykłego człowieka i życia codziennego, bo tak mi się jakoś to kojarzy… pierwszy obrazek, nasi sojusznicy, których znamy… ponieważ tych spraw oficjalnych nie jesteśmy w stanie przeniknąć do końca. Wiadomo, że tutaj działa propaganda. Ale z tego, co widzimy na własne oczy i o czym mówią nam nasi bliscy… pierwszy obrazek, nasi sojusznicy, pijani i roznegliżowani Anglicy na rynku krakowskim – zaczął swoją wypowiedź Heszen.

Zobacz także ->  Facebook zamyka profil Konfederacji. Zmiana prawa UE już w tym roku?

– Drugi obrazek, wycieczka młodzieży izraelskiej do kopalni soli w Wieliczce, która to kopalnia soli zamienia się wtedy w kopalnię śmieci, arogancji i złego zachowania. To nasi sojusznicy, tak ogólnie rzecz biorąc – kontynuował.

– A teraz ci, z którymi mamy walczyć – kontynuuował, podejmując temat Rosjan. – Dzieci zza naszej wschodniej granicy, które przyjeżdżają do Polski z notatnikami, z przyrządami do malowania krajobrazów. Grzeczne, ułożone i pokorne – opowiadał.

Wypowiedzi obu polityków wywołały w sieci spore poruszenie. Są rozpowszechniane w mediach społecznościowych i komentowane przez internautów. O opinię w tej sprawie zwróciliśmy się do przedstawicieli Konfederacji, w tym szefa biura prasowego tej formacji. Niestety, nie udało nam się z nim skontaktować.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej