RAPORT

Pogarda

PFN włączyła się w działania pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy

Akcja PFN (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
Akcja PFN (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Polska Fundacja Narodowa włączyła się w skoordynowane działania pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy. PFN pomaga przy organizowaniu przewozu osób z terenów objętych działaniami wojennymi, wspiera akcję zakupu apteczek i leków niezbędnych do ratowania życia na Ukrainie, a także udziela pomocy polskim hospicjom – przekazano w komunikacie Fundacji.

Do polskich szpitali trafiło ponad 700 ciężko chorych dzieci z Ukrainy

W Polsce hospitalizowanych jest ponad 700 ukraińskich dzieci – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział,...

zobacz więcej

Jak wyjaśniono, główne działania PFN to pomoc materialna, medyczna i żywnościowa, walka z dezinformacją w cyberprzestrzeni oraz mediach globalnych a także „dokumentowanie aktów działań pomocowych, jako materiału kształtującego wizerunek Polski za granicą.

Polska Fundacja Narodowa wraz ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen pomaga osobom polskiego pochodzenia mieszkającym na Ukrainie, które w związku z wojną znalazły się w niewyobrażalnie trudnej sytuacji życiowej. Fundacja sfinansowała zakup i dostarczenie na Ukrainę artykułów szybko zużywalnych, czyli żywności z długim terminem ważności, artykułów higienicznych, chemii gospodarczej, artykułów dla dzieci, opatrunków i leków.

„PFN pomaga przy organizowaniu przewozu osób z terenów objętych działaniami wojennymi, wspiera akcję zakupu apteczek i leków niezbędnych do ratowania życia na Ukrainie a także udziela pomocy polskim hospicjom, które przyjmują osoby terminalnie chore – zwłaszcza dzieci – ze strefy wojny” – dodano.

„W tak tragicznej sytuacji nikt z nas nie może stawiać się w pozycji pasywnego obserwatora. Polska Fundacja Narodowa niezwłocznie uruchomiła działania projektowe koordynowane z instytucjami publicznymi oraz innymi stowarzyszeniami i fundacjami, aby dystrybuować medykamenty, środki higieny osobistej i paczki żywnościowe dla potrzebujących. Kolejny obszar naszej aktywności to dostarczanie precyzyjnej i aktualnej informacji zachodnim dziennikarzom oraz zachodnioeuropejskiej i amerykańskiej opinii publicznej. Pamiętajmy, że równolegle do działań wojennych prowadzona jest wojna informacyjna. Staramy się, aby autentyczne materiały audiowizualne opowiadające o polskim wsparciu dla uchodźców z Ukrainy docierały do zagranicznych audytoriów” – powiedział cytowany w komunikacie Marcin Zarzecki, prezes zarządu PFN.

„Naszym obowiązkiem jest udzielenie pomocy osobom poszkodowanym w konflikcie zbrojnym wywołanym przez Rosję, którzy znaleźli się na terytorium Rzeczpospolitej ale także tym, którzy pozostali w swoich domach by bronić ojczyzny. Dlatego też Polska Fundacja Narodowa wsparła szereg instytucji i działań, które mają na celu pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy i na Ukrainie. Dołączyła tym samym do skoordynowanych działań jakie realizowane są przez polski rząd” – dodał wiceprezes PFN Michał Góras.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej