RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kulesza: FIFA ukarała Rosję walkowerem. Zero tolerancji dla kraju, który zabija cywilów

FIFA w końcu podjęło ważną decyzję (fot. Shutterstock)
FIFA w końcu podjęło ważną decyzję (fot. Shutterstock)

„FIFA ukarała dziś Rosję walkowerem. I bardzo dobrze! W wyniku wojny na Ukrainie, odpowiedzialność musi ponieść także rosyjski futbol. Zero tolerancji dla kraju, który bestialsko zabija cywilów... A my pokazaliśmy, że piłkarska solidarność ma sens! I dalej wspieramy Ukrainę” – napisał Cezary Kulesza prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

„Żenady w wykonaniu FIFA ciąg dalszy”. Kombinują, jak pomóc Rosji

W sieci pojawiają się informacje, że w biurach FIFA myślą o tym, by mecz Rosja – Polska się odbył. W tym celu spotkania barażowe do mistrzostw...

zobacz więcej

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wskutek dyskwalifikacji reprezentacji Rosji przyznała Polsce walkower w półfinale baraży o awans do mundialu i zdecydowała, że biało-czerwoni zagrają od razu w finale. Mecz Ukrainy ze Szkocją przełożono z marca na czerwiec.

Polscy piłkarze mieli zmierzyć się w Moskwie z Rosją 24 marca w półfinale jednej z trzech ścieżek barażowych. Pięć dni później zwycięzca tej pary miał podjąć Szwecję lub Czechy w spotkaniu decydującym o awansie do mistrzostw świata w Katarze. Jednak zarówno biało-czerwoni, jak i Czesi oraz Szwedzi zapowiedzieli, że w obliczu rosyjskiej agresji nie zamierzają grać ze „Sborną” nawet na neutralnym terenie.

Polska awansuje bezpośrednio do finału i czeka na wyłonienie rywala.

Z powodu trwającego konfliktu zbrojnego FIFA zdecydowała się także przełożyć baraże z udziałem Ukrainy, która miała najpierw grać ze Szkocją, a potem ewentualnie ze zwycięzcą pary Walia - Austria. Ten drugi mecz odbędzie się w pierwotnie planowanym marcowym terminie, a Ukraina przystąpi do rywalizacji w czerwcu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej