RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rektorzy rosyjskich uczelni poparli napaść na Ukrainę. Piszą o „mocy rozumu”

Rektorzy popierają bezprawną inwazję na Ukrainę, której towarzyszą zbrodnie wojenne popełniane przez Rosjan (fot. PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE)
Rektorzy popierają bezprawną inwazję na Ukrainę, której towarzyszą zbrodnie wojenne popełniane przez Rosjan (fot. PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE)

Najnowsze

Popularne

Ponad siedmiuset rektorów rosyjskich szkół wyższych wystosowało oświadczenie w sprawie agresji na Ukrainę. Poparli oni – jak się wyrazili – „niezbędną decyzję” Władimira Putina.

„Jak terroryści i tchórze”. Minister obrony Ukrainy wylicza zbrodnie Rosjan

Rosyjscy żołnierze zachowują się jak terroryści i tchórze – powiedział ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow w opublikowanym na Twitterze...

zobacz więcej

„Na naszych oczach rozgrywają się wydarzenia, które poruszają każdego obywatela Rosji. To decyzja Rosji o ostatecznym zakończeniu ośmioletniej konfrontacji między Ukrainą a Donbasem, doprowadzeniu do demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy, a tym samym uchronieniu się przed narastającymi zagrożeniami militarnymi” – powtórzyli kremlowską propagandę.

„My, Korpus Rektorów Federacji Rosyjskiej, od wielu dziesięcioleci rozwijamy i umacniamy rosyjsko-ukraińskie więzi naukowe i edukacyjne, traktując się nawzajem z troską. Nasze wspólne badania wniosły ogromny wkład w światową naukę, więc długoletnia tragedia w Donbasie rozbrzmiewa szczególnym bólem i goryczą w naszych sercach” – przekonywali.

Ocenili, że „w tych dniach bardzo ważne jest wsparcie naszego kraju, naszej armii, która broni naszego bezpieczeństwa, wsparcia naszego prezydenta, który być może podjął najtrudniejszą, ciężko wywalczoną, ale niezbędną decyzję w swoim życiu”. „Ważne jest, aby nie zapominać o naszym głównym obowiązku, aby prowadzić ciągły proces wychowawczy, zaszczepiać w młodych patriotyzm, chęć pomocy Ojczyźnie” – podkreślili.

„Uniwersytety zawsze były kręgosłupem państwa. Naszym priorytetowym celem jest służba Rosji i rozwój jej potencjału intelektualnego. Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy wykazać się jednością i odpornością w obliczu ataków gospodarczych i informacyjnych, skutecznie skupiając się wokół naszego Prezydenta, naszym przykładem wzmacniając optymistycznego ducha i wiarę w moc rozumu wśród młodych ludzi, zaszczepiając nadzieję na pokój. Razem jesteśmy wielką siłą!” – napisali rektorzy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej