RAPORT

Pogarda

Danone pozostaje w Rosji. Jest stanowisko prezesa

Dział pakowania w zakładzie mleczarskim Danone w rosyjskim mieście Czechow (fot. Stanislav Krasilnikov\TASS via Getty Images)
Dział pakowania w zakładzie mleczarskim Danone w rosyjskim mieście Czechow (fot. Stanislav Krasilnikov\TASS via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę 24 lutego wiele międzynarodowych firm zdecydowało się potępić agresję Władimira Putina, wstrzymując dystrybucję towarów i zawieszając działalność w FR. Jednak niektóre znane marki nie zdecydowały się na taki krok, co wzbudza w społeczeństwach różne emocje. Wśród firm, które pozostają na terytorium rosyjskim, jest Danone. Nowy prezes koncernu tłumaczy to „obowiązkiem wobec ludzi, których karmią i wobec rolników, którzy dostarczają im mleko”.

Rosyjski koncern naftowy przeciwko wojnie z Ukrainą

Rada nadzorcza rosyjskiego koncernu naftowego Łukoil wystąpiła przeciwko wojnie z Ukrainą. W oświadczeniu na swojej stronie internetowej firma...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT

– Jesteśmy odpowiedzialni za ludzi, których żywimy, rolników, którzy dostarczają nam mleko oraz dziesiątków tysięcy ludzi, którzy są od nas zależni – wyjaśniał we wtorek nowy prezes Danone Antoine de Saint-Affrique.

Danone to francuski producent mleka, w tym roślinnego, wody w butelkach oraz produktów dla dzieci.

Podczas konferencji prasowej „Financial Times” zapytał prezesa, czy pozostanie na rosyjskim rynku może zaszkodzić reputacji firmy. – Bardzo łatwo jest dać się wciągnąć w czarno-białe myślenie i demagogiczne stanowiska, ale w końcu nasza reputacja zależy od naszego zachowania – odpowiedział de Saint-Affrique.

Zobacz także: Zara, Bershka, Pull&Bear, Oysho zamykają sklepy w Rosji


Jak też wskazał, nie jest planowana sprzedaż żadnego z trzech głównych biznesów Danone. Zapowiedział, że firma nie będzie zaczynać nowych inwestycji w Rosji oraz że będzie wciąż monitorować sytuację. Wśród koncernów i marek, które zerwały współpracę z Rosją, znajdują się m.in.: PanasonicMicrosoft, Google, Reserved, United Airlines, Boeing, Ford, ExxonMobil, Apple, IKEA, Nike, Adidas, Airbus, Boeing, FedEx, DHL, Shell, BP, Facebook, Google, Disney, Netflix, American Express, MasterCard, Visa, Play Station i wiele innych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej