RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ofensywa na Charków załamuje się. Część rosyjskich oddziałów pierzcha

Ukraińcy skutecznie bronią Charkowa (fot. PAP/EPA/STANISLAV KOZLIUK)
Ukraińcy skutecznie bronią Charkowa (fot. PAP/EPA/STANISLAV KOZLIUK)

Najnowsze

Popularne

Jednym z głównych celów rosyjskiej agresji jest zajęcie Charkowa. Ukraińcy skutecznie bronią miasta. Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy donosi, że część oddziałów rosyjskich zostało zmuszonych do wycofania.

Agent FSB twierdzi, że „Rosja nie ma możliwości odniesienia zwycięstwa”

Wojna na Ukrainie zakończy się dla Rosji całkowitą porażką, którą można będzie porównać jedynie z upadkiem nazistowskich Niemiec – twierdzi agent...

zobacz więcej

„Ze względu na niepowetowane straty w rejonie Charkowa, jednostki 25 wydzielonej brygady strzelców zmotoryzowanych (Ługa) 6 A opuściły rejon walk i powróciły w rejon Niechotewki w rejonie Biełgorodu, aby odbudować swoją zdolność bojową” – przekazał sztab na Twitterze.

Kijów ocenia, że wojska rosyjskie nadal podejmują wysiłki, by skoncentrować się na stworzeniu warunków do zajęcia Kijowa, Charkowa, Czernihowa, Sum, Mariupola i Mikołajewa. Próbują też osiągnąć granice administracyjne dwóch regionów na wschodzie Ukrainy: obwodu donieckiego i ługańskiego.

Sztab zwraca też uwagę na „częściowe przegrupowanie” wojsk lądowych armii białoruskiej. W obwodzie brzeskim, w rejonie granicy z Ukrainą i na Polesiu znajdują się oddziały w stanie gotowości bojowej. Jednak – według komunikatu – morale tych oddziałów jest niskie i „większość żołnierzy” nie chce „walczyć po stronie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej