RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Jak terroryści i tchórze”. Minister obrony Ukrainy wylicza zbrodnie Rosjan

Wojna na Ukrainie (fot. YouTube)
Wojna na Ukrainie (fot. YouTube)

Rosyjscy żołnierze zachowują się jak terroryści i tchórze – powiedział ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow w opublikowanym na Twitterze wystąpieniu.

Schwytani Rosjanie przyznają się do morderstw, rabowania i gwałtów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) umieściła na Telegramie nagranie, na którym dwóch mężczyzn, określonych jako schwytani rosyjscy żołnierze,...

zobacz więcej

„Rosyjscy żołnierze zachowują się jak terroryści i tchórze. W ciągu 11 dni rosyjscy okupanci zniszczyli ponad 200 ukraińskich szkół, 34 szpitale, ponad 1500 budynków mieszkalnych. Wiemy już, że 38 ukraińskich dzieci zostało zamordowanych. Potwierdzono, że ogółem ponad 400 cywilów zostało zabitych, a ponad 800 rannych. Te dane są z pewnością niepełne” – powiedział Reznikow.

Minister obrony nazwał rosyjskie działania „prawdziwym aktem ludobójstwa” na Ukraińcach i zbrodniami wojennymi, dodając, że „w samym Mariupolu 400 tys. osób zostało wziętych do niewoli. Są bez przerwy ostrzeliwani (...) Rosyjscy najeźdźcy ostrzeliwują korytarze humanitarne”.

„Około 10 tys. studentów spoza Ukrainy stało się celem rosyjskiego ataku. Wielu z nich z Indii, Chin, Turcji, krajów Zatoki Perskiej - w Czernihowie, Sumach, Mariupolu, Chersoniu. Rosjanie są na wojnie z całym światem. Zło nie wybiera” – przekazał Reznikow, mówiąc, że zagrożeni są także zagraniczni dziennikarze.

Na koniec Reznikow zaapelował, aby świat nie bał się, „tak jak Ukraińcy się nie boją”.

„Wzywam każdego do pokazania, że wolny świat nie lęka się tyrana chowającego się w bunkrze” – zakończył ukraiński minister.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej