RAPORT

Pogarda

Schwytani Rosjanie przyznają się do morderstw, rabowania i gwałtów

Rosjanie atakują cele cywilne między innymi w Charkowie i Kijowie (fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV)
Rosjanie atakują cele cywilne między innymi w Charkowie i Kijowie (fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV)

Najnowsze

Popularne

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) umieściła na Telegramie nagranie, na którym dwóch mężczyzn, określonych jako schwytani rosyjscy żołnierze, opowiada o zbrodniach wojennych dokonywanych przez Rosjan na Ukrainie i wzywa rodaków, aby nie wierzyli propagandzie.

Agent FSB twierdzi, że „Rosja nie ma możliwości odniesienia zwycięstwa”

Wojna na Ukrainie zakończy się dla Rosji całkowitą porażką, którą można będzie porównać jedynie z upadkiem nazistowskich Niemiec – twierdzi agent...

zobacz więcej

„Pojmani Rosjanie opowiadają o zbrodniach wojennych swojej armii, mordowaniu i rabowaniu ludności cywilnej. Wzywają swoich rodaków, aby nie wierzyli rosyjskiej propagandzie i nie szli na wojnę na Ukrainie” – przekazała SBU.

Ukraińska służba specjalna przekonuje, że Rosjanie wolą „poddać się ukraińskiemu rolnikowi z widłami niż kontynuować bezsensowną walkę”.

Za żadne pieniądze nie przyjeżdżajcie tutaj. Życie jest ważniejsze (...) Trzeba żyć w pokoju – mówi drugi z przesłuchiwanych mężczyzn po opisaniu chaosu panującego w rosyjskiej armii.

„Pokażcie ten film Putinowi! Jego »jedna z najlepszych armii świata+ ukrywa się w ukraińskich lasach i wsiach«” – napisało SBU.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej