RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kilkunastu mężczyzn chciało uciec z Ukrainy. Dostali kwiaty od Straży Granicznej

Wszyscy zostali zatrzymani (fot. State Border Guard Service of Ukraine)
Wszyscy zostali zatrzymani (fot. State Border Guard Service of Ukraine)

Najnowsze

Popularne

W nocy 8 marca Państwowa Straż Graniczna Ukrainy zatrzymała 12 mężczyzn, którzy próbowali opuścić kraj. Funkcjonariusze wręczyli uciekinierom tulipany, jakie daje się kobietom w dniu ich święta. Na Ukrainie został wprowadzony stan wojenny i ogłoszona powszechna mobilizacja. Wyjazd z kraju mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat jest zabroniony.

Makabryczne zachowanie Rosjan. Służby: Żołnierze zabijają, gwałcą i kradną

Najtrudniejsza sytuacja humanitarna na Ukrainie panuje w tej chwili w rejonie buczańskim w obwodzie kijowskim – podają ukraińskie służby ds....

zobacz więcej

Ukraińska Straż Graniczna przekazała, że grupa mężczyzn próbowała busem przekroczyć granicę, by uchronić się od powszechnej mobilizacji wojskowej wprowadzonej po ataku Rosji na Ukrainę.

Każdy z 12. uciekinierów otrzymał od strażników granicznych po tulipanie z instrukcją, by przekazali go kobietom i powiedzieli, że ich obrońca powrócił.

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy przypomina, że wyjazd mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat w czasie stanu wojennego jest zabroniony. Nielegalne przekroczenie lub usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej Ukrainy „jest wykroczeniem administracyjnym”, za które grozi grzywna lub areszt.Czytaj więcej w raporcie: Rosja napadła na Ukrainę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej