RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Makabryczne zachowanie Rosjan. Służby: Żołnierze zabijają, gwałcą i kradną

Kolejne doniesienia o rosyjskich zbrodniach (fot. PAP/EPA/STR)
Kolejne doniesienia o rosyjskich zbrodniach (fot. PAP/EPA/STR)

Najnowsze

Popularne

Najtrudniejsza sytuacja humanitarna na Ukrainie panuje w tej chwili w rejonie buczańskim w obwodzie kijowskim – podają ukraińskie służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. W miejscowościach okupowanych przez Rosję jej żołnierze dokonują zabójstw i gwałtów, kradną.

„Nie jest dobrze”. Relacja ambasadora RP z obleganego Kijowa

Kijów nie jest odcięty, ale z dostawami nie jest dobrze. W dużych sklepach jest problem z warzywami, po mięso stoją kolejki. Jest problem z lekami,...

zobacz więcej

– Sytuacja w miejscowościach rejonu buczańskiego nie jest kontrolowana przez ukraińskie władze, okupanci spowodowali humanitarną katastrofę – twierdzą służby cytowane przez BBC.

W związku z okupacją nie ma dostępu do szeregu miast i miejscowości, w tym m.in. do Buczy, Worzela, Hostomla, Irpienia.

Na terytorium tych miejscowości zainstalowano rosyjskie punkty kontrolne, trwają działania bojowe. Jak podają służby, Rosjanie prowadzą ostrzał budynków mieszkalnych i obiektów infrastruktury.

„Według informacji miejscowych mieszkańców okupanci kradną, zabijają, gwałcą cywilnych mieszkańców, prowadzona jest kontrola dokumentów naszych obywateli” – napisano.

Służby alarmują, że Rosjanie blokują wszystkie możliwe szlaki dostawy wody, jedzenia i leków. Ewakuacji wymaga ok. 4,4 tys. ludzi, którzy przebywają w piwnicach.

Czytaj więcej w raporcie: Rosja napadła na Ukrainę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej