RAPORT

Pogarda

Bombardują świątynie. Dżaparowa: Rosyjskie orki nie mają moralności

Armia wysłana przez Władimira Putina niszczy zabytki na Ukrainie (fot. EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN, PAP, Twitter.com/Emine Dzheppar)
Armia wysłana przez Władimira Putina niszczy zabytki na Ukrainie (fot. EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN, PAP, Twitter.com/Emine Dzheppar)

Najnowsze

Popularne

Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Emine Dżaparowa opublikowała w sieci zdjęcia dokumentujące zniszczenia w małej wsi w obwodzie żytomierskim (Viazivka). Zaznaczyła, że miejscowa świątynia przetrwała ataki Sowietów i nazistów, ale po przejściu wojsk Władimira Putina jest kompletnie zniszczona.

„Żenady w wykonaniu FIFA ciąg dalszy”. Kombinują, jak pomóc Rosji

W sieci pojawiają się informacje, że w biurach FIFA myślą o tym, by mecz Rosja – Polska się odbył. W tym celu spotkania barażowe do mistrzostw...

zobacz więcej

Rosyjska piechota nie potrafi pokonać ukraińskiego oporu. Wielu najeźdźców traciło życie, dlatego dowództwo w Moskwie zmieniło strategię. Za pomocą rakiet bombardują całe miasta, zabijają cywilów, kobiety i dzieci.

Wiceminister Ukrainy Emine Dżaparowa podkreśliła, że zniszczono m.in. cerkiew we wsi Viazivka, gdzie nie ma żadnej ukraińskiej bazy wojskowej.

Zobacz także ->  Niemcy sprzeciwiają się blokadzie rosyjskiego gazu, ropy i węgla

„Rosyjscy okupanci zniszczyli cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Została zbudowana w 1862 roku. Świątynia przetrwała imperium rosyjskie, niemieckich nazistów i Sowietów. Rosyjskie orki nie mają moralności, godności, wiary” – oceniła Dżaparowa.

W sieci publikowanych jest wiele podobnych zdjęć. Widać na nich, jak niszczone są miejsca kultu.

Cerkiew zniszczona w mieście Browary w obwodzie kijowskim.  Zdewastowane przez Rosjan świątynie pokazał w jednej ze swoich relacji również dziennikarz z Niemiec. „Zostały trafione rakietami Putina” – relacjonował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej