RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zełeński o Dudzie: Z Andrzejem mamy wspaniałe relacje. Codziennie pyta, w czym może pomóc [WIDEO]

– Nie wiem, kto mógłby zrobić więcej od Polaków, naprawdę jestem bardzo wdzięczny – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński pytany podczas konferencji prasowej o pomoc ze strony naszego kraju dla jego napadniętej przez Rosjan ojczyzny. Dodał, że „wspaniałe relacje” łączą go z prezydentem Rzeczypospolitej Andrzejem Dudą. – Codziennie dzwoni, pyta: w czym mogę ci jeszcze pomóc – opowiadał.

Putin potrzebuje „mięsa armatniego”. Branka na okupowanych terytoriach Ukrainy

Rosyjskie dowództwo wojskowe przeprowadziło mobilizację na okupowanych terenach Donbasu; ludzie, którzy trafili do wojska, zostaną użyci jako...

zobacz więcej

ROSJA GOTOWA DO INWAZJI NA UKRAINĘ

– Z Andrzejem mamy wspaniałe relacje. Codziennie do mnie dzwoni, pyta: „w czym mogę ci pomóc? Jeszcze mamy krew, możemy przekazać dla rannych”. Proszę sobie wyobrazić, jakie mamy relacje z Andrzejem. Prezydent Polski dzwoni do mnie, a ja do niego mówię: „zaczekaj chwilę, sekundkę”. Dzwonię równolegle do naszych wojskowych i mówię, że dzwoni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i pyta, czy jest potrzebna krew. „Tak, jest potrzebna”. Mówię: „Andrzej, tak. Bierzemy. Jest zapotrzebowanie” – mówił Wołodymyr Zełeński, odpowiadając na pytanie dziennikarza „Gazety Wyborczej”.

– Zobaczcie, jak się zmienił ten świat, do jakich zmian doszło w ramach stosunków dyplomatycznych. To jest siła. Jesteśmy bardzo bliscy. Tak, Polska we wszystkim nam pomaga. Jesteśmy przyjaciółmi. Prawdziwymi przyjaciółmi. I mamy bardzo dobre, przyjacielskie stosunki. Bez biurokracji – ocenił prezydent Ukrainy.

– Nie wiem, kto mógłby zrobić więcej (od Polaków – red.), dlatego naprawdę jestem bardzo wdzięczny – wyznał.

Przeczytaj także: Wyhamowanie rosyjskiej ofensywy. Analiza Ośrodka Studiów Wschodnich

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej