RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pochwalał w internecie rosyjską agresję. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Pojawiające się w przestrzeni publicznej komentarze dotyczące rosyjskiej agresji na Ukrainę monitoruje m.in. czeska policja (fot. Shutterstock/M-SUR)
Pojawiające się w przestrzeni publicznej komentarze dotyczące rosyjskiej agresji na Ukrainę monitoruje m.in. czeska policja (fot. Shutterstock/M-SUR)

Czeska policja zatrzymała mężczyznę, który pochwalał w internecie rosyjską agresję na Ukrainę. Podejrzanemu grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Zbrodnie wojenne na Ukrainie. Litewska prokuratura wszczyna postępowanie

Litewska prokuratura generalna w czwartek wszczęła postępowanie dotyczące możliwych rosyjskich zbrodni przeciw ludzkości i wojennych na Ukrainie.

zobacz więcej

RAPORT – Wojna na Ukrainie

Mężczyznę, który publikował swoje komentarze w mediach społecznościowych, zatrzymali w środę funkcjonariusze Narodowego Centrum Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej. Podejrzany usłyszał zarzuty związane z publicznym pochwalaniem zbrodni ludobójstwa. Przestępstwo to jest w Czechach zagrożone karą od sześciu miesięcy do trzech lat więzienia.

Czeski prokurator generalny ostrzegł w ostatnich dniach, że wszelkie wystąpienia pochwalające rosyjską inwazję lub wyrażające wsparcie dla rosyjskich władz, w obecnych okolicznościach mogą zostać uznane za przestępstwo.

Pojawiające się w przestrzeni publicznej komentarze dotyczące rosyjskiej agresji na Ukrainę monitorują czeska policja i Generalny Inspektorat Sił Bezpieczeństwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej