RAPORT

Pogarda

Skandal we Francji. Ich zdaniem Polska nie wspiera Ukrainy [MAPA]

Według francuskich mediów Polska nie wspiera Ukrainy (fot. Twitter.com/Terytorialsi)
Według francuskich mediów Polska nie wspiera Ukrainy (fot. Twitter.com/Terytorialsi)

Najnowsze

Popularne

„Według francuskiego »Le Figaro« Polska nie udziela żadnej pomocy Ukrainie: ani humanitarnej, ani militarnej – zaalarmował na Twitterze europoseł PiS Jacek Saryusz–Wolski. W ostatnich dniach to nie pierwsze takie doniesienia z Paryża.

BBC szkalowało Polskę ws. uchodźców. Głośny materiał zniknął z sieci

Na Twitterze stacja BBC opublikowała wywiad z Nigeryjczykiem, który skarżył się na funkcjonariuszy na granicy polsko-ukraińskiej. Materiał...

zobacz więcej

RAPORT – Wojna na Ukrainie

„Broń, sprzęt medyczny i humanitarny... Jakie kraje wysyłają pomoc na Ukrainę?” – zapytał w tytule swojego artykułu jeden z największych dzienników we Francji - „Le Figaro”.

Podkreślono, że w obliczu wojny na Ukrainie Zachód postanowił wysłać do Kijowa broń i wsparcie finansowe. Zaznaczono, że pomoc zapowiedziała również Unia Europejska.

Zobacz także:   Nagranie z rosyjskim jeńcem. „Powiedziano, że wrócimy z Ukrainy do 3 marca”

„Francja była jednym z pierwszych krajów, które oficjalnie ogłosiły wysyłanie darowizn” – chwali się „Le Figaro”. Gazeta twierdzi, że dzięki decyzjom Emmanuela Macrona przez Polskę do Kijowa przejechało już kilkadziesiąt ton ładunków. Jak czytamy, Francja pomaga zaatakowanemu narodowi militarnie i humanitarnie.

Na mapie pokazującej skalę wsparcia zaznaczono, że Polska w żaden sposób nie wspiera Ukrainy. Opisano z kolei, jak chętnie i solidarnie Ukraińcom pomagają Belgowie, Hiszpanie, Portugalczycy, Włosi, Austriacy i Finowie.

Kolejny skandal we francuskiej TV. Chodzi o Polskę

Francuska prywatna telewizja informacyjna pokazała mapę państw, które wspierają Ukrainę. Z grafiki wynika, że Polacy nie pomagają swoim wschodnim...

zobacz więcej

France24 krytykuje Polskę


To nie pierwsza taka sytuacja. Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, a Niemcy i Francja były jeszcze bardzo zdystansowane do sprawy, to Polska apelowała o powstrzymanie zbrodniczych akcji Władimira Putina. Jak reagował Paryż?

„We francuskiej rządowej TV France24 krytyka premiera Mateusza Morawieckiego za naleganie w Berlinie na Niemcy, by zgodziły się na sankcje SWIFT wobec Rosji” – relacjonował europoseł PiS Jacek Saryusz Wolski.

Zobacz także:   Najemnik „grupy Wagnera” wzięty do niewoli

Jak podkreślał polityk, Polska była też atakowana za politykę obronną przed „nachodźcami z Białorusi nasłanymi przez Putina i Łukaszenkę”.

Tymczasem dziś wiadomo już na pewno, że wysyłanie imigrantów przez białoruski reżim było jednym z etapów przygotowywania do wojny i destabilizowania sytuacji w Europie.

Pociąg Kolei Mazowieckich przywiózł do Warszawy kilkuset uchodźców z Ukrainy

Około 700 uchodźców z Ukrainy przyjechało do Warszawy w czwartek wczesnym ranem Kolejami Mazowieckimi. Transport zorganizował Mazowiecki Urząd...

zobacz więcej

Polska bez obozów!


Od początku konfliktu na Ukrainie Polska przyjęła już ponad 500 tys. uchodźców z Ukrainy. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wszystkim zapewniana jest pomoc humanitarna, opieka medyczna i posiłki.

– Schronienie i pomoc w Polsce otrzyma każdy potrzebujący tego mieszkaniec Ukrainy – dodał Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Z Warszawy na Ukrainę kursują specjalne pociągi, gotowe zabierać poszkodowanych żołnierzy. Przekazywana jest też defensywna broń warta miliony euro.

Chociaż do Polski uciekły setki tysięcy uchodźców z Ukrainy, na granicy wciąż nie widać wielkich miasteczek namiotowych dla uciekinierów. Dlaczego? Ponieważ Polacy przyjmują potrzebujących do własnych domów. Otwierają dla nich własne mieszkania i oferują własne jedzenie. Matki z dziećmi z Ukrainy trafiają do parafii przykościelnych i polskich organizacji humanitarnych. Skala wsparcia jest gigantyczna.

Wojska Obrony Terytorialnej od tygodnia bez przerwy stanowią ogromne wsparcie dla uciekających przed wojną.

Aktualizacja - godz. 13:10


Przedstawiciele ambasady RP we Francji poinformowali w czwartek po południu, że "redakcje Le Figaro i France Inter skorygowały swoje infografiki".

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej