RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dwójka ukraińskich dzieci samotnie podróżowała pociągiem. Matka została na peronie

Ich matka nie zdążyła wsiąść do wagonu podczas przesiadki (fot. Forum/Jacek Szydlowski)
Ich matka nie zdążyła wsiąść do wagonu podczas przesiadki (fot. Forum/Jacek Szydlowski)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z Krzeszowic (Małopolskie) pomogli dwójce ukraińskich dzieci, które samotnie podróżowały pociągiem. Ich matka nie zdążyła wsiąść do wagonu podczas przesiadki w Krakowie. Została szybko odnaleziona i dowieziona do oczekujących jej synów.

Mykoła zginął na miejscu. Rosjanie przejechali czołgami po jego samochodzie

W obwodzie sumskim na północy Ukrainy kolumna rosyjskich czołgów przejechała po samochodzie z kierowcą, który próbował zablokować im drogę –...

zobacz więcej

Jak poinformował we wtorek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do zagubienia dzieci doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych w pociągu relacji Kraków–Szczecin. Podczas postoju pociągu na dworcu w podkrakowskich Krzeszowicach kierownik składu przekazał policjantom, że jedzie z nim dwóch zdezorientowanych chłopców z Ukrainy, którym nie towarzyszy nikt dorosły.

Dzieci w wieku 6 i 13 lat zostały zabrane do komisariatu, gdzie zaopiekowano się nimi. Dzięki wsparciu pracujących w tamtejszym punkcie pomocy uchodźcom ustalono, że chłopcy pochodzą z rejonu Lwowa i podróżowali z mamą do Szczecina, gdzie mieszka i pracuje ich ojciec. Na dworcu w Krakowie doszło do rozdzielenia rodziny w czasie pakowania bagaży – matka pozostała na peronie po odjeździe pociągu.

Mama chłopców została odnaleziona przez policjantów i przetransportowana do komisariatu w Krzeszowicach, gdzie oczekiwały na nią dzieci. – W tym czasie chłopcy otrzymali jedzenie i picie od funkcjonariuszy, a także zwiedziły komisariat – relacjonował Gleń.

Rodzina noc spędziła w schronisku młodzieżowym w Krzeszowicach, a we wtorek wyruszyła w dalszą podróż do Szczecina.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej