RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ukraina stworzyła obronę terytorialną… na wzór polskiego WOT

Poligon wojskowy w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Poligon wojskowy w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

W sieci poinformowano, że Ukraina stworzyła nowy typ wojsk obrony terytorialnej. „Ich liczebność szacuje się na 60 tys. osób. Jest to kopia polskiego typu wojsk” – podkreślono. Co na to polscy internauci? „Info dla tych polityków i ich popleczników, którzy byli przeciwni powstaniu WOT. Gdzie jesteście?” – pytają.

Na Ukrainę dociera broń. Kpią z Putina oraz pokazują filmy i zdjęcia

Ukraińcy publikują w sieci zdjęcia broni, która dociera do nich z wielu państw świata. Dzięki temu mogą lepiej bronić się przed rosyjską agresją....

zobacz więcej

RAPORT Wojna na Ukrainie

Ukraina została zaatakowana przez Rosję. Żołnierze i mieszkańcy dzielnie się bronią, ale jak donosi „The Washington Post”, do rosyjskiej inwazji mają dołączyć białoruskie wojska.

Za broń na Ukrainie chwyta więc coraz więcej osób. Stworzono wojska obrony terytorialnej. „Są to cywile, którzy przechodzą szkolenie wojskowe i mogą być zmobilizowani w ciągu jednego dnia do walki tylko we własnym mieście i regionie” – napisano.

Zobacz także:   Ostrzał Mariupola. Rosjanie zabili sześcioletnią dziewczynkę

Na wpis zareagowali przedstawiciele polskich terytorialsów. „WOT to idea pomocy sąsiadowi przez sąsiada, to idea obrony swojej małej ojczyzny, to terytorialność, która jest kluczem do sukcesu, bo doskonała znajomość terenu i lokalnych uwarunkowań daje olbrzymią przewagę nad przeciwnikiem!” – skomentowano na profilu WOT na Twitterze.

Reportaż z Ukrainy. Dramat tysięcy kobiet z dziećmi i wielka pomoc z Polski

– To jest horror – powiedziała mi jedna z Ukrainek, podając swoją dwuletnią córeczkę i wsiadając do pociągu transportującego uchodźców z Ukrainy do...

zobacz więcej

Głos w sprawie zabrali również internauci.

Przypomnieli, że gdy w Polsce powoływano WOT, formacja i tworzący ją politycy byli ostro atakowani przez polityków opozycji. Prym wiedli tu działacze Platformy Obywatelskiej i Lewicy, którzy oceniali to jako niepotrzebne i nieprofesjonalne.

Zobacz także:   Atak ukraińskich hakerów na stronę Kremla. Baza numerów krąży w sieci

Po inwazji Rosji na Ukrainę, polski WOT cieszy się ogromnym zainteresowanie.

„Na skutek olbrzymiej liczby zgłoszeń do służby w WOT i zainteresowania formacją utraciliśmy zdolność odpowiedzi na bieżąco! Zapewniamy Was, że na wszystkie wnioski odpowiemy” - podkreślili terytorialsi.

Czym polski WOT zajmuje się w czasie rosyjskiej inwazji na Ukrainę?ZOBACZ:

Zobacz także:   PZPN zwrócił się do wszystkich federacji w Europie. Kolejne dołączają do bojkotu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej