RAPORT

Pogarda

Na Ukrainę dociera broń. Kpią z Putina oraz pokazują filmy i zdjęcia

Ministerstwo obrony Ukrainy i Siły Zbrojne udostępniają nagrania (fot. twitter.com/GeneralStaffUA,  DefenceU)
Ministerstwo obrony Ukrainy i Siły Zbrojne udostępniają nagrania (fot. twitter.com/GeneralStaffUA, DefenceU)

Najnowsze

Popularne

Ukraińcy publikują w sieci zdjęcia broni, która dociera do nich z wielu państw świata. Dzięki temu mogą lepiej bronić się przed rosyjską agresją. Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało w sieci nawet film wyśmiewający Władimira Putina i pokazujący liczne wojenne porażki rosyjskiej armii.

Reportaż z Ukrainy. Dramat tysięcy kobiet z dziećmi i wielka pomoc z Polski

– To jest horror – powiedziała mi jedna z Ukrainek, podając swoją dwuletnią córeczkę i wsiadając do pociągu transportującego uchodźców z Ukrainy do...

zobacz więcej

Trwa rosyjska agresja na Ukrainę, ale zaatakowany naród dzielnie się broni.

Naczelne dowództwo sił zbrojnych Ukrainy opublikowało film, na którym zlikwidowano rosyjski system rakietowy BUK, co spotkało się z uznaniem ukraińskiej armii.

„Wiecie, co z tym zrobić” – napisał na profilu ukraiński MON, apelując w ten sposób o rozpowszechnianie nagrania w sieci. Filmik pokazuje Władimira Putina z przeszłości, gdy był bardzo pewny siebie.

Zestawiono to z fotografiami zniszczonych przez ukraińskie wojska rosyjskich czołgów, wozów i zneutralizowanych żołnierzy.

Dziennikarz „The Kiyv Independent” Illia Ponomarenko opublikował zdjęcie żołnierzy z Odessy, wyposażonych w najnowocześniejszą broń – przeciwpancerne wyrzutnie NLAW i Javelin, dostarczane przez Zachód. Podobnych fotografii z Ukrainy jest więcej. Siły zbrojne Ukrainy pokazały też wideo przedstawiające dzielnych żołnierzy oddziałów szturmowych.

„Na wszystkich frontach jesteśmy lepsi niż kiedykolwiek!” – krzyczą, pełni nadziei na pokonanie rosyjskiego agresora.

„Chwycimy za broń, jednoczymy się, bronimy narodu Ukrainy” – podkreślają. Sieć podbija również nagranie dzielnej Ukrainki, która zbeształa rosyjskich najeźdźców. „Długo oczekiwany konwój przybył do Charkowa” – ujawniają siły zbrojne Ukrainy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej