RAPORT

Pogarda

Ukraina: Rosyjskie wojska przygotowują się do oblężenia Kijowa

(fot. PAP/ EPA/YURI KOCHETKOV)
(fot. PAP/ EPA/YURI KOCHETKOV)

Najnowsze

Popularne

Ukraińska armia informuje, że rosyjskie siły przygotowują wielkie oblężenie Kijowa. Według tych informacji jednostki 36. Armii Połączonych Sił Zbrojnych rosyjskiego Wschodniego Okręgu Wojskowego poruszają się w kierunku Bucza, Kapitanowki i Biełogorodka w pobliżu stolicy. Jednocześnie źródła w białoruskiej opozycji podają, że tamtejsze siły specjalne przygotowują operację powietrznodesantową w rejonie Kijowa i Żytomierza.

Ukraińcy rozbili elitarną czeczeńską jednostkę. Zginął zaufany Kadyrowa

Podczas zaciętych walk w pobliżu lotniska w Hostomlu pod Kijowem ukraińska armia całkowicie rozbiła elitarną czeczeńską jednostkę i przejęła...

zobacz więcej

Ukraińska armia alarmuje, że ednostki inżynieryjne przemieszczają się z terytorium Białorusi w kierunku Czarnobyla, by budować przeprawy przez rzeki oraz zapewnić wsparcie logistyczne dla jednostek rosyjskich. Federacja Rosyjska przeniosła natomiast grupę samolotów Su–34 z rejonu Moskwy na lotnisko w Baranowiczach na Białorusi.

Według źródeł w białoruskiej opozycji, tamtejsze siły specjalne przygotowują z kolei operację powietrznodesantową w rejonie Kijowa i Żytomierza.

Z terenów Białorusi wylatywały samoloty, które brały udział w nalotach na Ukrainę. Z jej terytorium wystrzelono też pocisk kierowany w stronę Kijowa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej