RAPORT

Pogarda

Rosyjscy dywersanci zabili rodziców i ich córkę. Brat i siostra w szpitalu

W Kijowie rosyjscy dywersanci zaatakowali rodzinę z trojgiem dzieci (fot. PAP/EPA/Interior Ministry, FB/Володимир Бондаренко)
W Kijowie rosyjscy dywersanci zaatakowali rodzinę z trojgiem dzieci (fot. PAP/EPA/Interior Ministry, FB/Володимир Бондаренко)

Najnowsze

Popularne

W Kijowie rosyjscy dywersanci zaatakowali rodzinę z trojgiem dzieci; rodzice i córka nie żyją, dwoje dzieci jest w szpitalu – poinformował sekretarz kijowskiej rady miejskiej Wołodymyr Bondarenko.

Walki pod Charkowem, Chersoniem i w obwodzie ługańskim. Ostrzelane osiedle w Sumach

Ukraińskie siły zbrojne odpierają zmasowane ataki rosyjskiej armii prowadzone ze „wszystkich kierunków” – podała w nocy z soboty na niedzielę w...

zobacz więcej

„Miała na imię Polina. Uczyła się w 4. klasie szkoły nr 24 w Kijowie. Dziś rano (w sobotę) na ul. Telihy ją i jej rodziców rozstrzelała rosyjska dywersyjno–zwiadowcza grupa” – napisał Bondarenko na Facebooku, zamieszczając zdjęcie dziewczynki.

Rodzice i Polina zginęli; jedna dziewczynka jest na oddziale intensywnej terapii, hospitalizowano też chłopca.

Bondarenko zaznaczył, że w niedzielę potrzebny jest „czysty Kijów”, by likwidować grupy dywersyjne. „Nie wychodźcie z domu bez radykalnie ważnej potrzeby! Siedźcie w domu i uratujcie życie innych!” – zaapelował.

W mieście do 8 rano w poniedziałek obowiązuje godzina policyjna.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej