RAPORT

Wojna na Ukrainie

Joe Biden: Putin wywołuje dokładnie odwrotny efekt, niż zamierzał

Joe Biden zaznaczył także, że nie tylko NATO jest bardziej zjednoczone (fot. Kent Nishimura/Los Angeles Times/Getty Images)
Joe Biden zaznaczył także, że nie tylko NATO jest bardziej zjednoczone (fot. Kent Nishimura/Los Angeles Times/Getty Images)

Komentarze ze strony neutralnych krajów – Finlandii i Szwecji – o ewentualnym przystąpieniu do NATO pokazują „głęboko błędne kalkulacje” prezydenta Rosji Władimira Putina w kwestii inwazji na Ukrainę – ocenił prezydent USA Joe Biden w nadanym w sobotę wywiadzie.

Ukraińska armia: Rosyjski okręt zestrzelił własny samolot

Rosyjski okręt przypadkowo zestrzelił własny samolot wojskowy na Morzu Czarnym – podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Dokonać ostrzału miał...

zobacz więcej

Wojna na Ukrainie

– Nie tylko NATO jest bardziej zjednoczone, wystarczy spojrzeć co dzieje się w Finlandii, Szwecji i w innych krajach. Mam na myśli to, że (Putin – red.) wywołuje dokładnie odwrotny efekt, niż zamierzał – powiedział Biden wpływowemu influencerowi Brianowi Tylerowi Cohenowi.

– Jestem przekonany, że musimy trzymać wspólny kurs z resztą naszych sojuszników – podkreślił Biden.

Zobacz także: Donald Trump w 2018 r. ostrzegał NATO przed umacnianiem Rosji

Komentarz prezydenta USA odnosił się do piątkowej wypowiedzi rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej, która stwierdziła, że „wstąpienie Finlandii i Szwecji do NATO miałoby poważne konsekwencje militarne i polityczne” oraz pociągnęłoby za sobą reakcję Rosji.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej