RAPORT

Pogarda

Jest oświadczenie Lewandowskiego ws. meczu z Rosją. Lawina komentarzy

Napastnik i kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski (fot. PAP/Piotr Nowak)
Napastnik i kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Kapitan polskiej reprezentacji piłkarskiej Robert Lewandowski zabrał głos ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę. „Wszystko co piękne w sporcie jest sprzeczne z tym, co niesie ze sobą wojna” – napisał Lewandowski. Komentarze internautów są jednoznaczne.

Jeśli zagramy z Rosją, okryjemy się hańbą

24 marca Polska miała zagrać z Rosją w eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Świata. Jednak równo miesiąc wcześniej Rosjanie najechali Ukrainę i...

zobacz więcej

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Bombardowany jest przede wszystkim Kijów. Giną cywile, kobiety i dzieci. Władimir Putin nie reaguje na apele świata.

Tymczasem 24 marca Polska miała zagrać z Rosją w eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Świata.

Zobacz także ->  Manchester United zrywa umowę z rosyjską spółką

W obecnej sytuacji większość Polaków nie wyobraża sobie, by stojąc ramię w ramię z reprezentacją Rosji słuchać ich hymnu, przybijać piątki oraz wymieniać się proporczykami.

Mecz powinien być odwołany – ocenił były szef PZPN Grzegorz Lato.

Teraz głos w sprawie zabrał Robert Lewandowski. „Wszystko co piękne w sporcie jest sprzeczne z tym, co niesie ze sobą wojna. Dla wszystkich ludzi, którzy cenią wolność i pokój, to czas solidarności z ofiarami militarnej agresji na Ukrainę” – napisał.

Zobacz także ->  Formuła 1 uderza w Rosję. Odwołane Grand Prix

„Jako kapitan reprezentacji Polski będę rozmawiał z kolegami z drużyny w sprawie meczu z Rosją, żeby wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie i jak najszybciej przedstawić je prezesowi PZPN” – dodał Robert Lewandowski.

Sprawa budzi ogromne emocje.

„Wykluczyć Rosję ze wszystkich rozgrywek na co najmniej dekadę i odebrać prawo do organizacji imprez sportowych” – zaapelował ostatnio szef TVP Sport Marek Szkolnikowski. „W dzisiejszych czasach sport w ramach soft power stał się dla reżimów narzędziem propagandowym. Odebrać im tlen, pełna izolacja. Won od sportu” – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej