RAPORT

Pogarda

Manchester United zrywa umowę z rosyjską spółką

Cristiano Ronaldo, piłkarz Manchesteru United (fot. Diego Souto/Quality Sport Images/Getty Images)
Cristiano Ronaldo, piłkarz Manchesteru United (fot. Diego Souto/Quality Sport Images/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Angielski klub piłkarski Manchester United poinformował o zerwaniu umowy z liniami lotniczymi Aeroflot. Oficjalnie rosyjska linia nie jest już sponsorem oraz przewoźnikiem „Czerwonych Diabłów”.

Jeśli zagramy z Rosją, okryjemy się hańbą

24 marca Polska miała zagrać z Rosją w eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Świata. Jednak równo miesiąc wcześniej Rosjanie najechali Ukrainę i...

zobacz więcej

Trwa inwazja armii Władimira Putina na Ukrainę. Rosyjskie bomby zrzucane są m.in. na budynki mieszkalne, a wśród ofiar nie brakuje cywilów.

Linie lotnicze Aerofłot stały się jednym z celów brytyjskich sankcji związanych z inwazją Rosji na Ukrainę. Rząd Wielkiej Brytanii postanowił zabronić lotów rosyjskiej linii, która dotychczas pełniła rolę sponsora oraz głównego przewoźnika klubu z Old Trafford.

„W świetle wydarzeń na Ukrainie Manchester United postanowił wycofać się z umowy sponsorskiej z Aerofłotem. Podzielamy obawy naszych fanów z całego świata i współczujemy osobom dotkniętym tym incydentem” – oświadczył rzecznik prasowy klubu.

Zobacz także ->  Formuła 1 uderza w Rosję. Odwołane Grand Prix

W środę portal „The Athletic” poinformował, że drużyna odmówiła przelotu na mecz Ligi Mistrzów z Atletico Madryt, korzystając z usług Aerofłotu.

W 2013 roku Aerofłot podpisał kontrakt z Manchesterem United, stając się oficjalnym przewoźnikiem tego klubu. W 2017 roku podpisano nową, pięcioletnią umowę.

Zobacz także ->  „Ukraińskie Termopile”. 13 osób bohatersko broniło wyspy. Zginęli

W piątek premier RP Mateusz Morawiecki poinformował, że polecił przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską dla rosyjskich linii lotniczych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej