RAPORT

Pogarda

Formuła 1 uderza w Rosję. Odwołane Grand Prix

Sebastian Vettel i Władimir Putin (fot. ROC/Jerry Andre/Hasan Bratic/DeFodi Images via Getty Images, Burak Kara/Getty Images))
Sebastian Vettel i Władimir Putin (fot. ROC/Jerry Andre/Hasan Bratic/DeFodi Images via Getty Images, Burak Kara/Getty Images))

Najnowsze

Popularne

Rosyjska agresja na Ukrainę stała się faktem. Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Sebastian Vettel zapowiedział więc, że nie wystartuje w Grand Prix Rosji. Teraz włodarze całej federacji ogłosili, że impreza, która miała odbyć się we wrześniu, zostaje odwołana.

Jeśli zagramy z Rosją, okryjemy się hańbą

24 marca Polska miała zagrać z Rosją w eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Świata. Jednak równo miesiąc wcześniej Rosjanie najechali Ukrainę i...

zobacz więcej

„Mistrzostwa Świata F1 odwiedzają kraje na całym świecie z pozytywną wizją łączenia ludzi i jednoczenia nacji. Oglądamy rozwój wydarzeń na Ukrainie ze smutkiem i szokiem oraz nadzieją na pokojowe rozwiązanie obecnej sytuacji” – czytamy w oświadczeniu Formuły 1.

„W czwartek wieczorem Formuła 1, FIA i zespoły przedyskutowały wspólne stanowisko i doszły do wniosku, uwzględniając opinię wszystkich zainteresowanych stron, że w obecnych okolicznościach Grand Prix Rosji nie może się odbyć” – dodano.

Zobacz także ->  „Ukraińskie Termopile”. 13 osób bohatersko broniło wyspy. Zginęli

To bardzo dobra decyzja i kolejny ważny cios świata w kierunku Kremla.

Dzień wcześniej swoją decyzję w tej sprawie przedstawił mediom Sebastian Vettel. Kierowca zaznaczył, że nie może mówić w imieniu Grand Prix Drivers Association, ale on sam, gdy zobaczył, co dzieje się na Ukrainie, był „zszokowany”.

Zobacz także ->  Niemiecki ekspert: Putin przesuwa rosyjską granicę do Polski

– Jestem smutny i zszokowany. Tyle niewinnych ludzi ginie z głupich powodów. Mamy wyścig w Rosji. Osobiście bym nie pojechał, nie pojadę. Moja opinia jest taka, że ściganie się tam byłoby złe. Ja decyzję już podjąłem – zadeklarował były czterokrotny mistrz świata.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej