RAPORT

Pogarda

Szef MSZ Ukrainy na forum ONZ: Wasze rządy i narody dotkną bolesne konsekwencje [WIDEO]

Szef dyplomacji Ukrainy Dmytro Kułeba (fot. PAP/EPA/JASON SZENES)
Szef dyplomacji Ukrainy Dmytro Kułeba (fot. PAP/EPA/JASON SZENES)

Najnowsze

Popularne

Żadne państwo nie będzie w stanie stać na uboczu tego kryzysu, jeśli nie powstrzymamy planów Rosji – ostrzegł w środę szef dyplomacji Ukrainy Dmytro Kułeba podczas debaty Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Dodał, że świat ma ostatnią szansę, by powstrzymać rosyjską inwazję.

Prezydent Ukrainy wzywa: Ten projekt musi być powstrzymany całkowicie

Projekt Nord Stream 2 musi być całkowicie powstrzymany; to broń, która jest już wykorzystywana przeciwko Ukrainie i całej Europie – powiedział w...

zobacz więcej

– Wasze rządy i narody spotkają bolesne konsekwencje, razem z naszym rządem i naszym narodem. Dlatego musimy wykorzystać tę ostatnią szansę, by podjąć działania, by zatrzymać Rosję, bo jest jasne, że prezydent Putin sam siebie nie powstrzyma – powiedział Kułeba, wzywając od podjęcia „konkretnych działań”.

Podczas debaty na temat kryzysu wokół Ukrainy sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres potępił uznanie przez Rosję separatystycznych „republik" w Donbasie. – Rozszerzenie konfliktu na Ukrainie może wywołać konsekwencje na skalę nieznaną od wielu lat – oświadczył.

Zagrożenie dla całego świata


Również ambasador USA Linda Thomas-Greenfield wskazywała, że rosyjska agresja zagraża nie tylko Ukrainie, ale całemu światu i Narodom Zjednoczonym. – Prezydent Putin dał w poniedziałek najwyraźniejsze wskazanie swoich intencji (...) Stwierdził, że Rosja może zrekolonizować swoich sąsiadów i użyć siły, by uczynić farsę z Narodów Zjednoczonych – dodała Thomas-Greenfield.

Zaznaczyła, że zwykli Rosjanie powinni zastanowić się, „jak wielu ludzi Putin jest skłonny poświęcić, by nasycić swoje ambicje”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej