RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sejm potępił działania Rosji. Wezwał do jeszcze ostrzejszych sankcji

Sejm podjął uchwałę potępiającą „z całą mocą wszelkie działania Federacji Rosyjskiej, których celem jest zamach na suwerenność Ukrainy”. Sejm wezwał też społeczność międzynarodową do wprowadzenia dotkliwych sankcji ekonomicznych i dyplomatycznych przeciwko Rosji.

Premier Morawiecki: Tusk stoi na czele partii Nord Stream 2

Donald Tusk stoi na czele partii Nord Stream 2, ponieważ EPL, której częścią jest PO, to główny promotor gazociągu – powiedział premier Mateusz...

zobacz więcej

W uchwale przyjętej przez aklamację podkreślono m.in., że „Ukraina jest niepodległym, suwerennym i demokratycznym państwem”.

„Przyjęcie przez Rosję konstytucji samozwańczych tzw. republik ługańskiej i donieckiej oznacza w istocie zamiar opanowania terytorium Ukrainy, a więc jest to działanie o czysto wojennym charakterze” – napisano w uchwale.

Sejm „z całą mocą” potępił w niej „wszelkie działania Federacji Rosyjskiej, których celem jest zamach na suwerenność Ukrainy”.

„Społeczność międzynarodowa musi zrobić wszystko, aby nie dopuścić do wojny. Integralność terytorium Ukrainy, nienaruszalność jej granic i prawo do samostanowienia są źródłem bezpieczeństwa całej Europy” – napisano w uchwale.

„Sejm wzywa społeczność międzynarodową do wprowadzenia dotkliwych sankcji ekonomicznych i dyplomatycznych przeciwko agresorowi. Wzywamy rządy państw UE i NATO oraz całą społeczność międzynarodową, by solidarnie stanęły po stronie wolności i prawa narodu ukraińskiego do życia w niepodległym państwie” – głosi uchwała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej