RAPORT

Pogarda

Trump komentuje uznanie „republik” w Donbasie

Donald Trump twierdzi, że zna Władimira Putina „bardzo, bardzo dobrze” (fot. Michael Zarrilli/Getty Images)
Donald Trump twierdzi, że zna Władimira Putina „bardzo, bardzo dobrze” (fot. Michael Zarrilli/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Decyzja rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o uznaniu „niepodległości” parapaństw w Donbasie była „genialna”, a Putin jest „bardzo sprytny” – ocenił we wtorkowym wywiadzie były prezydent USA Donald Trump. Zapewnił jednocześnie, że gdyby on był u władzy, byłoby to „nie do pomyślenia”.

Oświadczenie Joego Bidena nt. rosyjskiego ataku na Ukrainę [WIDEO]

Prezydent USA Joe Biden ogłosił wprowadzenie sankcji na Rosję za inwazję na Ukrainę. Zapowiedział także wysłanie dodatkowych sił do państw...

zobacz więcej

– Poszedłem wczoraj i zobaczyłem na ekran telewizora, powiedziałem: „to jest genialne”! Putin ogłasza dużą część Ukrainy niepodległą. Och, to wspaniałe – powiedział Donald Trump w wywiadzie z konserwatywnymi publicystami radiowymi Clayem Travisem i Buckiem Sextonem.

– Powiedziałem: „Jakie to sprytne”. A teraz wejdzie tam i będzie strzegł pokoju. To będzie najsilniejsza siła pokojowa. Przydałaby się nam taka na naszej południowej granicy (...) Było tam więcej czołgów niż kiedykolwiek widziałem – ciągnął były prezydent. Ocenił też, że Władimir Putin jest „gościem, który jest bardzo sprytny” i którego zna „bardzo, bardzo dobrze”.

Trump stwierdził jednak, że gdyby wciąż sprawował urząd, taka sytuacja byłaby „nie do pomyślenia”.

Pytana o komentarz do słów Trumpa rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki oznajmiła, że „stara się nie brać rad od kogoś, kto chwali prezydenta Putina i jego wojskową strategię, kto wyrażał otwartość dla zniesienia sankcji na Rosję w związku z aneksją Krymu, albo który powiedział liderom G7, że Krym jest częścią Rosji”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej