RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Służby rozbiły gang, który zarobił miliony na nielegalnym hazardzie

Jeden automat w tzw. dobrym punkcie może przynieść ok. 30 tys. zł zysku (fot. policja, zdjęcie ilustracyjne)
Jeden automat w tzw. dobrym punkcie może przynieść ok. 30 tys. zł zysku (fot. policja, zdjęcie ilustracyjne)

Co najmniej kilka milionów złotych zarobił gang, który na terenie Mazowsza, Małopolski i Łódzkiego organizował nielegalne gry hazardowe na automatach. Podczas akcji funkcjonariuszy CBŚP i KAS zatrzymano 16 osób i przejęto 43 maszyny. Udało się także zabezpieczyć majątki podejrzanych o wartości ponad 2 mln zł.

KAS przejęła fałszywy dyplom i nielegalne automaty do gier w pięciu powiatach

W ostatnich tygodniach opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli 39 nielegalnych automatów do gier oraz podrobiony dyplom...

zobacz więcej

Ze śledztwa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga oraz stołecznego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wynika, że rozbita grupa działała od 2018 r. Kontrolowała kilkadziesiąt maszyn hazardowych w wynajętych punktach na terenie województw: mazowieckiego, małopolskiego i łódzkiego.

Wiadomo, że przestępcy zarobili na nielegalnym procederze co najmniej kilka milionów złotych. Zyski te mogą być jednak wyższe.

Według KAS jeden automat w tzw. dobrym punkcie może przynieść przestępcom około 30 tys. zł miesięcznie, a zdarzały się przypadki, że maszyny „zarabiały” nawet 2 tys. zł dziennie.

Trójmiejski gang oskarżony o organizowanie nielegalnego hazardu w trzech województwach

Prokurator pomorskich „pezetów” oskarżył 11 osób o urządzanie nielegalnych gier hazardowych na terenie trzech województw. Ekipą zarządzało...

zobacz więcej

Podczas działań funkcjonariuszy na terenie Mazowsza i Małopolski zatrzymano 16 osób i przejęto 23 automaty klasyczne oraz 20 terminali komputerowych. Na poczet grożących kar i grzywien zabezpieczono nieruchomości o wartości ponad 300 tys. zł, 12 markowych zegarków, złote monety i sztabki złota.

Łączną sumę zajętego mienia oszacowano na ponad 2 mln zł.

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienie przestępstw karnych skarbowych. Ośmioro podejrzanych zostało aresztowanych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej