RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wielka Brytania nakłada sankcje na Rosję

Najnowsze

Popularne

Wielka Brytania nakłada sankcje na pięć rosyjskich banków i trzy osoby fizyczne – ogłosił premier Boris Johnson. I od razu zapewnił, to dopiero początek.

„FAZ”: Dyplomatyczna porażka Putina. Rozpada się sojusz Rosji i Chin

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi jasno wyraził stanowisko Pekinu w sprawie integralności terytorialnej Ukrainy. Potwierdził on prawo...

zobacz więcej

Wielka Brytania we wtorek nałożyła sankcje na pięć rosyjskich banków i trzech oligarchów rosyjskich, w tym Giennadija Timczenkę, po tym, jak prezydent Władimir Putin nakazał rozmieszczenie wojsk w dwóch separatystycznych regionach we wschodniej Ukrainie. Timczenko jest bliskim sojusznikiem Putina.

– To pierwsza transza, pierwsza zapora tego, na co jesteśmy gotowi – powiedział premier Boris Johnson w brytyjskim parlamencie.

Odniósł się on też do sankcji nałożonych na osoby indywidualne. – Wszelkie aktywa, które posiadali w Wielkiej Brytanii, zostaną zamrożone, a osoby, których to dotyczy, zostaną objęte zakazem podróżowania tutaj – powiedział Johnson.

Jak wskazał, banki objęte sankcjami to: Rossiya, IS Bank, General Bank, Promsvyazbank i Black Sea Bank.

– Musimy teraz przygotować się na kolejne możliwe etapy planu Putina –  powiedział Johnson niższej izbie w brytyjskim parlamencie. – Putin stwarza pretekst do ofensywy na pełną skalę – ocenił.

Johnson stwierdził, że „jeśli sytuacja się nie zmieni, to najlepsze wysiłki Zachodu w celu uniknięcia konfliktu mogą być podejmowane na próżno”.

Zobacz także: Niemcy wstrzymują certyfikację Nord Stream 2


Jak wskazuje Agencja Reutera, Wielka Brytania zagroziła odcięciem rosyjskim firmom dostępu do dolarów amerykańskich i funtów brytyjskich, blokując im możliwość pozyskiwania kapitału w Londynie.
teraz odtwarzane
Johnson ogłosił pierwszy pakiet sankcji na Rosję

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej