RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Widmo wojny coraz bliżej. Rosjanie rozstawili szpital polowy przy granicy [WIDEO]

Rosjanie rozstawili szpital polowy niedaleko granicy z Ukrainą (fot. Twitter/ Ukraine War Report)
Rosjanie rozstawili szpital polowy niedaleko granicy z Ukrainą (fot. Twitter/ Ukraine War Report)

Najnowsze

Popularne

W miejscowości Szebiekino (Rosja), która leży zaledwie 5 kilometrów od granicy z Ukrainą powstał szpital polowy dla rosyjskiego wojska. Na nagraniach widać dziesiątki namiotów, ciężarówek wojskowych z czerwonym krzyżem i ćwiczących obok żołnierzy.

Rosja szuka pretekstu do inwazji. Kreml: Mamy dowody na masowe groby w Donbasie

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ zapowiedziała, że Rosja prześle do Niemiec dowody na istnienie masowych grobów w Donbasie – donosi agencja TASS i...

zobacz więcej

Amerykański wywiad wielokrotnie ostrzegał, że do ataku na Ukrainę może dojść w każdej chwili. Analitycy wyliczają, że nad granicę Ukrainy ściągnięto dysponujące zasięgiem od 500 do 700 km Iskandery czy haubice dalekosiężne.

Kreml wielokrotnie odpierał te zarzuty, tłumacząc, że wszystkie ściągnięte wojska to jedynie element ćwiczeń. Jako jeden z argumentów podawano to, że przy konflikcie zbrojnym z Ukrainą, kluczowe byłoby rozstawienie szpitalu polowego i to się właśnie stało.

W rosyjskiej miejscowości Szebiekino powstał duży szpital polowy. Na filmikach widać dziesiątki namiotów i ciężarówek wojskowych z czerwonym krzyżem oraz ćwiczących obok żołnierzy.

Rosja próbuje otoczyć Ukrainę. Sztab ujawnia liczbę żołnierzy

Rosja skoncentrowała obecnie łącznie 147 tys. żołnierzy w pobliżu Ukrainy – powiedział w minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. Kijów nie widzi...

zobacz więcej

Autorzy nagrania podają, że z miejsca, gdzie rozstawiono namioty, do granicy z Ukrainą jest zaledwie 5 km. W okolicach rosyjskiej miejscowości widziano też w ostatnich dniach szpaler rosyjskich czołgów, co potwierdzają liczne nagrania.

Wcześniej na obecność szpitala polowego zwrócili uwagę eksperci, którzy analizowali zdjęcia satelitarne z regionu. – Inwazja nastąpi dopiero wtedy, gdy Rosjanie zaczną stawiać szpitale polowe. Wielokrotnie słyszałem to zdanie – napisał na Twitterze Konrad Muzyka, specjalista ds. bezpieczeństwa i dyrektor Rochan Consulting.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej