RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Krystian Ochman reprezentantem Polski w konkursie Eurowizji [WIDEO]

Muzyczna rywalizacja była zacięta. Decyzją telewidzów oraz jurorów Krystian Ochman piosenką „River” wygrał polskie eliminacje do 66. konkursu Eurowizji i to właśnie ten wokalista będzie reprezentował nasz kraj już w maju w Turynie.

Armenia zwycięzcą Eurowizji Junior 2021. Polska na podium

Zwycięzcą 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior została Armenia. Maléna z piosenką „Qami, qami” zdobyła łącznie 224 punkty od jury i...

zobacz więcej

W tym roku reprezentanta Polski wyłoniono podczas koncertu w TVP pod hasłem: „Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję”. W ścisłym finale Krystian Ochman zmierzył się z Darią i zespołem Unmute. Wokalista zdobył 51 procent zsumowanych głosów widzów i jurorów.

66. Konkurs odbędzie się w Turynie w dniach od 10 do 14 maja.

Krystian Ochman ma 23 lata. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, jednak w wieku 18 lat postanowił dokończyć swoją edukację w Polsce, gdzie urodzili się jego rodzice. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach – za namową dziadka Wiesława Ochmana, słynnego polskiego tenora.

W 2020 roku Krystian Ochman został zwycięzcą 11. edycji programu „The Voice of Poland”. Rok później otrzymał Nagrodę Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej