RAPORT

Wojna na Ukrainie

Narciarstwo alpejskie: Triumf drużyny austriackiej, Polska 10.

Liderka naszej ekipy, Maryna Gąsienica-Daniel, nie zawiodła. (fot. Getty Images)
Liderka naszej ekipy, Maryna Gąsienica-Daniel, nie zawiodła. (fot. Getty Images)

Reprezentacja Polski zajęła 10. miejsce w rywalizacji drużyn mieszanych w slalomie równoległym w narciarstwie alpejskim ostatniego dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Michał Jasiczek i Paweł Pyjas odpadli w 1/8 finału, przegrywając z Norwegami.

Pekin 2022: pożegnanie z IO. Bródka nie awansował

Utytułowany łyżwiarz szybki Zbigniew Bródka nie awansował do finału wyścigu ze startu wspólnego podczas igrzysk w Pekinie. Polak już wcześniej...

zobacz więcej

Punkty dla polskiej drużyny zdobyli Gąsienica-Daniel i Pyjas, a Łuczak i Jasiczek byli wolniejsi od rywali. Norwegowie awansowali dzięki lepszym czasom.

Złoto zdobyli Austriacy (Katharina Huber, Katharina Liensberger, Katharina Truppe, Stefan Brennsteiner, Michael Matt, Johannes Strolz), którzy w finale wygrali z Niemcami (Emma Aicher, Lena Duerr, Kira Weidle, Julian Rauchfuss, Alexander Schmid, Linus Straaer).

Brąz wywalczyli nasi pogromcy, Norwegowie (Mina Fuerst Holtmann, Thea Louise Stjernesund, Maria Therese Tviberg, Timon Haugan, Henrik Kristoffersen). W pojedynku o trzecie miejsce wygrali z Amerykanami, co pozbawiło szansy na jakikolwiek krążek Mikaelę Shiffrin, która wcześniej w Pekinie nie ukończyła aż trzech konkurencji indywidualnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej