RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ukraiński deputowany: Nie chcemy wojny, ale jesteśmy gotowi na inwazję

Najnowsze

Popularne

Jeśli jesteśmy zjednoczeni, możemy poradzić sobie ze wszystkimi przeciwnościami. Dzień Zjednoczenia pokazuje Rosji i całemu światu, że jesteśmy gotowi na wszystko, na inwazję, na walkę. Nie boimy się – mówił w TVP Info Ołeksandr Sanczenko, ukraiński deputowany z partii Sługa Ludu. Zaznaczał, że Ukraina nie chce wojny, a Ukraińcy są pokojowo nastawionym narodem. – Ale pokazujemy Rosji, że się nie boimy – komentował.

Rosja się nie wycofuje. Ujawniono nowe dane wywiadu, żołnierzy jest o kilka tysięcy więcej

Mimo zapewnień Kremla o zakończeniu ćwiczeń i wycofaniu części wojsk spod granic Ukrainy rosyjskich żołnierzy jest tam jeszcze więcej. W ostatnich...

zobacz więcej

– Armia ukraińska jest teraz potężniejsza. Ukraina rozumie już, jak działa wojna, coraz więcej ludzi wie, jak bronić naszego terytorium – zapewniał Sanczenko.

W środę na Ukrainie obchodzony był Dzień Zjednoczenia. Ustanowienie święta ogłosił w prezydent Wołodymyr Zełenski w odezwie do narodu.

16 lutego był wskazywany jako możliwa data potencjalnego rosyjskiego ataku na Ukrainę.

– Mówi się nam, że 16 lutego będzie dniem napaści. Zrobimy go Dniem Zjednoczenia. Podpisałem już odpowiedni dekret – oznajmił szef ukraińskiego państwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej