RAPORT

Pogarda

Prorosyjscy rebelianci oskarżyli wojska ukraińskie o ostrzał moździerzowy

Napięcie na wschodzie Ukrainy rośnie (fot. PAP/EPA/MARKIIAN LYSEIKO, zdjęcie ilustracyjne)
Napięcie na wschodzie Ukrainy rośnie (fot. PAP/EPA/MARKIIAN LYSEIKO, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Prorosyjscy rebelianci na wschodzie Ukrainy oskarżyli wojska ukraińskie o ostrzelanie ich pozycji ogniem moździerzowym naruszając porozumienia o zakończeniu walk – poinformowała Agencja Reutera, powołując się na agencję RIA Nowosti.

W którym kierunku posuwają się rosyjskie wojska? Sekretarz stanu USA alarmuje

Nadal widzimy kluczowe rosyjskie jednostki przesuwające się w stronę granicy z Ukrainą – powiedział w środę sekretarz stanu USA Antony Blinken. Jak...

zobacz więcej

Przedstawiciele tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej oskarżyli siły ukraińskie o ostrzelanie ich pozycji ogniem moździerzowym, granatnikami i z broni automatycznej.

– Siły zbrojne Ukrainy brutalnie naruszyły porozumienia o przerwaniu ognia, używając ciężkiej broni, która zgodnie z porozumieniami z Mińska powinna być wycofana – powiedzieli przedstawiciele regionu Ługańska w ukraińsko-rosyjskiej grupie ds. kontroli tego porozumienia.

Agencja Reutera zauważa, że w rejonie tymczasowej linii rozgraniczającej pozycje wojsk ukraińskich i prorosyjskich rebeliantów na wschodzie Ukrainy dochodziło w ostatnich latach do sporadycznej wymiany ognia. Jednak w obecnej napiętej sytuacji takie incydenty mogą doprowadzić do dalszego zwiększenia napięcia między Rosją i Zachodem.

Rosja zgromadziła w pobliżu granic Ukrainy ponad 100 tys. żołnierzy, zaprzecza jednak aby planowała atak. Wysunęła jednak pod adresem państw NATO żądania tzw. gwarancji bezpieczeństwa, domagając się m. in. wykluczenia możliwości przystąpienia Ukrainy do NATO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej