RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tomasz Grodzki rozbił bank. Internauci przeszli samych siebie

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki został bohaterem memów (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki został bohaterem memów (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Chociaż za wschodnią granicą Polski narasta napięcie i zagrożenie wojną, delegacja Senatu na czele z marszałkiem Tomaszem Grodzkim wybrała się do słonecznego Miami na Florydzie. O wyjeździe izba informowała na swojej stronie internetowej, a w sieci pojawiły się dokumentujące go zdjęcia. Internauci chętnie podjęli temat, prześcigając się w żartach na temat polityka Platformy Obywatelskiej.

Grodzki kontra Sasin w USA. Polskie starcie za oceanem

Minister aktywów państwowych i marszałek Senatu polecieli do Stanów Zjednoczonych. Pierwszy z nich (Jacek Sasin) przywiózł umowę na sześć reaktorów...

zobacz więcej

Kancelaria Senatu pochwaliła się w ostatnich dniach na Twitterze, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki poleciał z senatorami Koalicji Obywatelskiej na kongres Polonii w Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem wielu, moment zagrożenia wojną na wschodzie to nie najlepsza chwila na takie wyjazdy. Co więcej okazało się, że polityk nie miał tam zaplanowanych żadnych spotkań na najwyższym szczeblu.

Zobacz także ->  Grodzki poleciał na Florydę. „Chyba na plażę i bal”

Kiedy szef PO Donald Tusk dowiedział się, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki rusza z grupą senatorów PO do Miami, wpadł w furię – przekazała Interia. Z kolei politycy Platformy podkreślali, że wizyta Grodzkiego w USA była „śmieszna” i zostało „źle odebrana przez Polonię amerykańską”.

Dzieła dopełniły zdjęcia Tomasza Grodzkiego pod palmami, którymi marszałek Senatu chwalił się w sieci.

Internauci nie przegapili okazji, by znów wykazać się kreatywnością. Wielu z nich tworząc memy nawiązywało do kultowego serialu „Miami Vice” – produkcji z lat 80., która zdobyła wiele prestiżowych nagród (w tym Złote Globy i Emmy), a opowiadała historie dwóch detektywów stających do walki ze zorganizowaną przestępczością na Florydzie.

Zobacz także ->  „Tusk wpadł w furię”. Echa wyjazdu marszałka Grodzkiego do Miami

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej