RAPORT

Wojna na Ukrainie

Głębokie zaniepokojenie Papieża. Zaapelował o pokój na Ukrainie

Franciszek spotkał się z wiernymi na placu św. Piotra (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA)
Franciszek spotkał się z wiernymi na placu św. Piotra (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA)

Papież, w związku z eskalacją konfliktu wokół Ukrainy, ponownie zaapelował o pokój. Franciszek spotkał się z wiernymi na placu św. Piotra na południowej modlitwie Anioł Pański.

Franciszek apeluje o walkę z handlem ludźmi, niewolnictwem i wyzyskiem kobiet [WIDEO]

Papież Franciszek wezwał do walki z handlem ludźmi, niewolnictwem i wyzyskiem, zwłaszcza kobiet i dziewcząt. Zaznaczył, że „przemoc, z powodu...

zobacz więcej

Po modlitwie papież wyraził głębokie zaniepokojenie informacjami napływającymi z Ukrainy. – Zawierzam wstawiennictwu Maryi Panny sumienie osób ponoszących odpowiedzialność polityczną i wszelkie wysiłki na rzecz pokoju. Pomódlmy się w ciszy – mówił.

Dzień Modlitw o Pokój na Ukrainie


W niedzielę 23 stycznia Franciszek również apelował o rozwiązanie tego konfliktu na drodze negocjacji i ogłosił środę 26 stycznia Dniem Modlitw o Pokój na Ukrainie. Tego dnia podczas środowej audiencji ogólnej papież modlił się wraz z jej uczestnikami w watykańskiej auli Pawła VI.

Zobacz także: Papież do samorządowców: Ubodzy są bogactwem każdego miasta

W dzisiejszej homilii powiedział, że uczniowie Jezusa nie znajdują radości w pieniądzach czy innych dobrach materialnych, lecz w darach, które otrzymują każdego dnia od Boga.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej