RAPORT

Pogarda

Morawiecki: TVN gra do muzyki skomponowanej w Moskwie

Najnowsze

Popularne

Doskonale zdajemy sobie sprawę z manipulowania mailami, dlatego nie odnosimy się do tego; apeluję, żeby nie wpisywać się w rosyjskie scenariusze pisane na Kremlu – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Pytany na konferencji prasowej przez TVN24 o kolejne maile mające pochodzić ze skrzynki Michała Dworczyka szef rządu ocenił, że w tym przypadku „stacja TVN gra dokładnie do muzyki skomponowanej w Moskwie”.

Prezenter TVN24 „prostując” informacje z konferencji PiS... sam skłamał

„TVN24 i Polsat News przerwały konferencję posłów PiS” – zachwyca się WP. Chodzi o sytuację z godziny 10 gdy posłowie Daniel Milewski i Rafał...

zobacz więcej

Premier był pytany na konferencji o kolejne maile, które rzekomo pochodzą ze skrzynki pocztowej szefa KPRM Michała Dworczyka. Chodzi o domniemaną korespondencję z maja 2020 r.

Morawiecki ostro o TVN i działaniach Rosji


Morawiecki nie odniósł się do treści domniemanych maili, zwrócił się natomiast z apelem do mediów, w tym stacji TVN, której dziennikarka zadawała pytanie.

– Bardzo bym chciał i apeluję również w tym przypadku do TVN-u, żeby nie wpisywać się w rosyjskie scenariusze, w scenariusze pisane na Kremlu. W tym przypadku stacja TVN dokładnie gra do muzyki, która jest skomponowana w Moskwie (...). Doskonale zdajemy sobie sprawę z manipulowania bardzo wielu maili i dlatego się nie odnosimy do tego i nie wpisujemy się w scenariusz rosyjski – powiedział premier.

Dopytywany, czy korespondencja ze skrzynki Dworczyka nie jest prawdziwa, odparł: „Jest mnóstwo, mnóstwo manipulacji w rosyjskim scenariuszu”.

– I byłoby dobrze, gdyby polskie media, media, które w Polsce działają nie wpisywały się w rosyjski scenariusz, zwłaszcza że dzisiaj widzimy, co się dzieje za wschodnią granicą, co Rosja robi Ukrainie, co stara się wywołać, być może niestety nawet wojnę. W związku z tym, tym bardziej powinniśmy być czujni na propagandę rosyjską – dodał premier. W czerwcu 2021 r. szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe.

Zobacz także: Hakerzy autorami „maili Dworczyka”? Tak może wynikać ze słów eksperta komisji ds. Pegasusa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej