RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Spotkanie premierów Polski i Wlk. Brytanii. „Jest między nami ogromne zrozumienie”

Najnowsze

Popularne

Celem politycznym Putina jest rozbicie NATO, dlatego musimy zdecydowanie pokazywać, jak bardzo jesteśmy spójni; jest między nami ogromne zrozumienie napięć na wschodniej flance NATO – powiedział w czwartek w Warszawie premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem.

Brytyjscy żołnierze wylądowali w Polsce [WIDEO]

Na warszawskim Okęciu wylądował kontyngent 350 brytyjskich żołnierzy. – Żołnierze brytyjskich marines poprzez swoje stacjonowanie w naszym kraju...

zobacz więcej

Na wspólnej konferencji prasowej Morawiecki podkreślił, że żyjemy w bardzo niespokojnych czasach i „dlatego musimy zdecydowanie dbać o bliskość naszych sojuszy, te kruche czasy tworzą też dodatkowe wyzwania”. – Wielka Brytania dała wspaniały dowód solidarności zarówno z Ukrainą, Polską, z całą tą wschodnią częścią NATO – powiedział premier nawiązując do decyzji o przysłaniu 350 brytyjskich żołnierzy do Polski.

Podkreślił, że Wielka Brytania była i jest bardzo zaangażowana w bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO.

– Celem politycznym Putina jest rozbicie NATO, dlatego my musimy zdecydowanie pokazywać, jak bardzo jesteśmy spójni. Jest rzeczywiście między nami ogromne zrozumienie co do tych napięć, które dzieją się na wschodniej flance NATO – powiedział Morawiecki.

Po spotkaniu premierzy Polski i Wielkiej Brytanii odwiedzą siedzibę 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. generała Tadeusza Kościuszki w Wesołej pod Warszawą, aby spotkać się z brytyjskimi żołnierzami stacjonującymi na terytorium RP.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej