RAPORT

Pogarda

Nietypowa zima na północy Włoch. Stan alarmowy z powodu suszy

Najnowsze

Popularne

Od prawie dwóch miesięcy w wielu rejonach na północy Włoch nie padał deszcz. Największy stan alarmowy z powodu suszy utrzymuje się w Piemoncie i Lombardii. W Alpach brakuje śniegu. W niektórych górskich miejscowościach nie padał on od pierwszych dni stycznia. Kolejnym, rzadko spotykanym zimą zjawiskiem jest wysokie zagrożenie pożarowe, zwiększone przez porywiste wiatry.

Brazylię trawi susza. Nie ma pieniędzy na zapewnienie dostępu do wody pitnej

Z powodu największej od ponad 90 lat suszy w Brazylii ministerstwo rozwoju regionalnego tego kraju ogłosiło, że niezbędne będzie zainwestowanie...

zobacz więcej

W ostatnich tygodniach deszcz we Włoszech padał w centrum i na południu, ale nie dotarł do linii Alp. Rezultatem jest poważny spadek poziomu wody w rzekach i jeziorach, zwłaszcza w północno-zachodniej części kraju.

W Treviso spadło o 68 proc. mniej deszczu niż zwykle o tej porze roku, w Wenecji i Weronie o 57 proc. mniej.

Turynie deszcz nie pada od prawie 60 dni. W miejscowości Roverchiara w regionie Wenecja Euganejska w ciągu miesiąca spadło zaledwie 6 mm deszczu.

W rzece Pad poziom wody jest tak niski jak w środku upalnego lata. Podobna sytuacja jest w wielkich jeziorach – Garda i Maggiore.

Związek rolników Coldiretti oświadczył, że susza stała się najpoważniejszą katastrofą dla krajowego rolnictwa, przynoszącą roczne straty w wysokości około 1 mld euro.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej