RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wypadek na przejeździe. Pociąg zmiażdżył samochód. W środku były 4 osoby

Zderzenie pociągu z samochodem (fot. Policja)
Zderzenie pociągu z samochodem (fot. Policja)

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym w Białym Dunajcu (woj. małopolskie). Pociąg uderzył w samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby. Dwie z nich są w ciężkim stanie.

Najechał na tył wojskowej ciężarówki

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 5, na wysokości miejscowości Jarogniewice. Na drodze w kierunku Poznania...

zobacz więcej

Do zderzenia doszło w środę około godziny 14 . „Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca z województwa dolnośląskiego wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle” – powiedział asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji cytowany przez „Gazetę Krakowską”.

Dodał, że w samochodzie podróżowały cztery osoby. „Siedzącym z przodu nic się nie stało. Ciężko ranne są dwie osoby, które jechały z tyłu pojazdu. Kierowca był trzeźwy. Rozmawiając z policjantami zakopiańskiej drogówki twierdził, że oślepiło go słońce” – zaznaczył.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. Ruch pociągów na trasie z Zakopanego do Nowego Targu do zakończenia czynności nie będzie przywrócony. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.

Czytaj także: Wielka ewakuacja. Groźny pożar w zakładzie produkującym kosmetyki do samochodów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej