RAPORT

Wojna na Ukrainie

Izrael ostrzelał Syrię. Nie żyje jeden żołnierz

Do wymiany ognia między Izraelem a Syrią dochodzi regularnie (fot. IDF)
Do wymiany ognia między Izraelem a Syrią dochodzi regularnie (fot. IDF)

Jeden syryjski żołnierz zginął a pięciu zostało rannych w wyniku ostrzału celów militarnych w Syrii, dokonanego przez izraelskie wojsko. Według Tel Awiwu była to odpowiedź na atak rakietowy z syryjskich terenów.

Rosyjskie bombowce nad Białorusią. Mogą przenosić broń jądrową [WIDEO]

Dwa rosyjskie bombowce dalekiego zasięgu zdolne do przenoszenia broni jądrowej patrolowały przestrzeń powietrzną Białorusi w ramach zbliżających...

zobacz więcej

Izraelska armia poinformowała w komunikacie, że w nocy z wtorku na środę zaatakowało baterie rakietowe w Syrii po tym, jak rakieta przeciwlotnicza została wystrzelona w kierunku Izraela podczas wcześniejszego syryjskiego ataku.

Rzecznik armii Izraela odmówił skomentowania syryjskiego raportu o tym, jakoby Izrael pierwszy zaatakował cele w Syrii.

„Po dzisiejszym wystrzeleniu rakiet przeciwlotniczych izraelskie siły obronne zaatakowały baterie rakiet ziemia-powietrze, które miały uderzyć w samoloty izraelskich sił powietrznych” – podało wojsko Izraela na Twitterze.

Według światowych agencji syryjska rakieta eksplodowała w powietrzu i nie została przechwycona przez izraelską obronę powietrzną, ale uruchomiła syreny ostrzegawcze w północnym Izraelu. Syryjska telewizja podała, że Izrael wystrzelił pociski ziemia-ziemia z okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan, a syryjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła niektóre z nich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej