RAPORT

Pogarda

Putin o przyjęciu Ukrainy do NATO: Nastąpi konfrontacja militarna, chcecie wojny z Rosją?

Władimir Putin zasugerował, że Francuzi będą umierali za Krym (fot.  Alexei Nikolsky\TASS via Getty Images)
Władimir Putin zasugerował, że Francuzi będą umierali za Krym (fot. Alexei Nikolsky\TASS via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

– A wy chcecie wojny z Rosją? Spytajcie swoich czytelników, widzów, internautów: „chcecie, żeby Francja prowadziła wojnę z Rosją”? Przecież tak będzie. Takimi konsekwencjami Władimir Putin zagroził Francji i Sojuszowi Północnoatlantyckiemu w przypadku przyjęcia w jego szeregi Ukrainy.

– W doktrynie ukraińskiej zapisano, że Rosja jest przeciwnikiem i że odzyskanie Krymu możliwe jest także poprzez przeprowadzenie akcji militarnej. Proszę sobie wyobrazić, że Ukraina jest członkiem NATO. Artykuł 5 (Paktu Północnoatlantyckiego – red.) nie został odwołany. Niedawno pan Biden powiedział, że art. 5 to absolutny imperatyw i zostanie wykonany. Znaczy, nastąpi konfrontacja militarna Rosji z NATO.

Już pytałem na poprzedniej konferencji: co mamy zrobić? Iść na wojnę z NATO? Ale chcę też zadać pytanie wam. Jest druga część tego pytania: A wy chcecie wojny z Rosją? Spytajcie swoich czytelników, widzów, internautów: „chcecie, żeby Francja prowadziła wojnę z Rosją”? Przecież tak będzie – zagroził rosyjski prezydent podczas konferencji prasowej po poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.  Według Kremla podczas rozmowy nie podjęto żadnych ostatecznych ustaleń. Zdaniem "Financial Times” Macron porozumiał się z Putinem, iż Moskwa nie będzie podejmować żadnych nowych "inicjatyw militarnych", a także, że zgodziła się na wycofanie z Białorusi 30 tys. swoich żołnierzy po zakończonych tam wspólnych ćwiczeniach. Jak rozmowę komentowały francuskie media, sprawdzisz tutaj

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej