RAPORT

Pogarda

Niebezpieczne odpady w 36 kontenerach. Karabinierzy udaremnili przemyt za granicę

Karabinierzy przejęli kontenery z odpadami (fot. Shutterstock/MilanoPE)
Karabinierzy przejęli kontenery z odpadami (fot. Shutterstock/MilanoPE)

Najnowsze

Popularne

Karabinierzy z jednostki leśnej w Neapolu oskarżyli 57-letniego mężczyznę o nielegalne składowanie śmieci w gminie Casoria w regionie Kampania. Funkcjonariusze skonfiskowali 36 kontenerów, zawierających m.in. niebezpieczne odpady, oraz 40 ciężarówek, w tym jedną kradzioną – podała w poniedziałek włoska agencja informacyjna ANSA.

Kilka ton niebezpiecznych odpadów we włoskim porcie. Miały trafić do Afryki

Włoskie służby przejęły kontener z trzema tonami śmieci w porcie w Neapolu. Niebezpieczne odpady specjalne miały być przewiezione do Afryki –...

zobacz więcej

Mężczyzna składował części rozebranych furgonetek i ciężarówek w gminie Casoria. Jak uważają karabinierzy, te nielegalne odpady były prawdopodobnie przeznaczone do wywiezienia za granicę.

Funkcjonariusze skonfiskowali łącznie 36 kontenerów wypełnionych niebezpiecznymi odpadami i innego rodzaju śmieciami oraz jeden kontener wykorzystywany jako warsztat pracy, a także 40 ciężarówek, z których jedna była kradziona.

Zobacz także: Stosy odpadów w lasach


Jak dodaje “il Corriere del Mezzogiorno”, 57-letni mężczyzna pochodzący z przedmieścia Neapolu – San Pietro a Patierno, był już znany policji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej