RAPORT

Pogarda

Rozmowa Błaszczak-Wallace. Londyn wyśle do Polski kolejne oddziały [WIDEO]

Mariusz Blaszczak: tylko zdecydowana polityka odstraszania zahamuje agresywną postawę rosyjską (fot. Ministerstwo Obrony Narodowej)
Mariusz Blaszczak: tylko zdecydowana polityka odstraszania zahamuje agresywną postawę rosyjską (fot. Ministerstwo Obrony Narodowej)

Najnowsze

Popularne

– Wyślemy do Polski kolejnych 350 żołnierzy, by pokazać, że umiemy pracować razem i wysłać silny sygnał wskazujący, że Wielka Brytania i Polska stoją ramię w ramię – zapowiedział sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace po spotkaniu w Londynie z ministrem obrony narodowej RP Mariuszem Błaszczakiem.

„Nie będzie gdzie się ukryć”. Londyn zareaguje na dalszą agresję na Ukrainę

Wielka Brytania poszerza zakres osób i podmiotów z Rosji, które będą mogły zostać objęte sankcjami, gdyby kraj ten zdecydował się dokonać inwazji...

zobacz więcej

ROSJA GOTOWA DO INWAZJI NA UKRAINĘ

– Gdy ostatnio Białoruś cynicznie wykorzystywała ludzi, by destabilizować sytuację u swoich sąsiadów, używała nielegalnej imigracji i zmuszała ludzi do przekraczania granicy, Wielka Brytania stanęła ramię w ramię z Polską i wysłała 100 saperów, by wesprzeć Polskę w przeciwdziałaniu wykorzystywaniu migrantów jako narzędzia – przypomniał gospodarz.

– W tym duchu solidarności i do tych stu saperów wyślemy dodatkowo 350 brytyjskich żołnierzy – zapowiedział brytyjski minister.

Jak dodał, dyslokacja odbędzie się w ramach dwustronnej współpracy, „by pokazać, że potrafimy razem pracować i wysłać mocny sygnał, że Wielka Brytania i Polska stoją ramię w ramię”.

Mariusz Błaszczak przekazał, że w trakcie rozmów obaj ministrowie omówili również kwestie współpracy naszych krajów w zakresie przemysłu zbrojeniowego i cyberbezpieczeństwa.

Szef MON podkreślił, że w obliczu agresywnej polityki Rosji w stosunku do UkrainyPolska i Zjednoczone Królestwo są gotowe do tego, żeby poprzez politykę odstraszania zniechęcić do podejmowania agresywnych działań”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

– Doświadczenie historyczne mówi wprost: tylko zdecydowana polityka odstraszania zahamuje agresywną postawę rosyjską. Historycznie rzecz ujmując możemy wskazać wiele przykładów tego, że polityka uległości tylko rozzuchwalała agresora – przypomniał Błaszczak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej