RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pekinie z prezydentem Chin

Wizyta prezydenta w Chinach (fot. PAP/Leszek Szymański; Mikhail Svetlov/Getty Images)
Wizyta prezydenta w Chinach (fot. PAP/Leszek Szymański; Mikhail Svetlov/Getty Images)

Prezydent Polski Andrzej Duda spotkał się w niedzielę w Pekinie z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem – poinformowała prezydencka kancelaria.

Prezydent Duda uda się do Pekinu na otwarcie igrzysk olimpijskich

Prezydent Andrzej Duda uda się w czwartek do Pekinu, gdzie weźmie udział w otwarciu igrzysk olimpijskich; naszą intencją jest wsparcie ruchu...

zobacz więcej

„W Wielkim Pałacu Ludowym w Pekinie Prezydent AndrzejDuda spotkał się z Przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem” – napisała Kancelaria Prezydenta RP na Twitterze.

W sobotę w stolicy Chin, gdzie w piątek rozpoczęły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Andrzej Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem, a także prezydentami m.in. Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu. Tematami rozmów polskiego prezydenta były sytuacja wokół Ukrainy i bezpieczeństwo w regionie. Duda razem z szefami innych delegacji wziął też udział w bankiecie wydawanym przez przewodniczącego ChRL i jego małżonkę.

Z kolei w poniedziałek prezydent Duda złoży wizytę w Brukseli, gdzie spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem. We wtorek w Berlinie w formacie Trójkąta Weimarskiego Duda spotka się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej