Wojna na Ukrainie

Pekin 2022: Historyczne złoto dla Nowej Zelandii

To pierwszy złoty medal olimpijski w historii startów sportowców z Nowej Zelandii w zimowych igrzyskach. (fot. PAP/EPA/Diego Azubel)

Nowozelandzka snowboardzistka Zoi Sadowski-Synnott zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w konkurencji slopestyle. Srebro wywalczyła Amerykanka Julia Marino, a brązowy Australijka Tess Coady.

Pekin 2022: terminarz zimowych igrzysk olimpijskich (dzień po dniu)

Igrzyska olimpijskie w Pekinie potrwają od 4 do 20 lutego. Ceremonia otwarcia odbędzie się w piątek, o godzinie 12.00 czasu polskiego. Transmisje...

Urodzona w australijskim Sydney snowboardzistka zdobyła pierwszy złoty medal olimpijski w historii startów sportowców z Nowej Zelandii w zimowych igrzyskach.

21-letnia Sadowski-Synnott, mistrzyni świata z 2019 i 2021 roku, potwierdziła, że jest obecnie najlepszą zawodniczką w slopestyle'u. W kwalifikacjach otrzymała najwyższą notę, a w finale zaprezentowała trzy trudne technicznie przejazdy. Zwycięstwo zapewnił jej ostatni, zakończony wspaniałym wysokim skokiem.

Dopiero dziewiąte miejsce zajęła 31-letnia Amerykanka Jamie Anderson, mistrzyni olimpijska z Soczi i Pjongczangu.

Cztery lata temu na igrzyskach w Pjongczangu Nowozelandka wywalczyła brąz w innej konkurencji snowboardowej - big air.