RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier: Odszedł wielki Polak; przez wielu uznany za współczesnego wieszcza; niepokorny

Jarosław Marek Rymkiewicz zmarł w czwartek w wieku 86 lat (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Jarosław Marek Rymkiewicz zmarł w czwartek w wieku 86 lat (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Odszedł wielki Polak; przez wielu uznany za współczesnego wieszcza; niepokorny, lubiący prowokować, mające odwagę mówić rzeczy niepopularne – napisał o zmarłym poecie Jarosławie Marku Rymkiewiczu premier Mateusz Morawiecki.

Małe, greckie żółwie Rymkiewicza. Recenzja książki Joanny Lichockiej

„Ojciec poprosił mnie do pokoju i powiedział: To jest okropny zawód, zrezygnuj z tego, zajmij się czymś innym”. Takie słowa miał usłyszeć młody...

zobacz więcej

Jarosław Marek Rymkiewicz, poeta, dramaturg, eseista, zmarł w czwartek w wieku 86 lat. O śmierci poinformował w sobotę jego syn Wawrzyniec Rymkiewicz.

„Odszedł wielki Polak. Tak chyba najkrócej można napisać o Jarosławie Marku Rymkiewiczu ” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, był również wielkim poetą, obsypanym nagrodami literackimi, uznawanym przez wielu za współczesnego wieszcza. „Był także wielkim krytykiem literackim i wspaniałym eseistą, który z pasją tworzył arcydzieła z najwspanialszego tworzywa, jakim jest polska historia, kultura i język. Niepokorny, lubiący prowokować, mający odwagę mówić rzeczy niepopularne” – podkreślił premier.

„Ale przede wszystkim właśnie wielki Polak. Spoczywaj w pokoju” – napisał Morawiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej