RAPORT

Tusk kontra Tusk

Nazwał homoseksualizm grzechem ciężkim. Jest dochodzenie w sprawie biskupa

Wypowiedź oburzyła środowiska LGBT (fot. Pexels)
Wypowiedź oburzyła środowiska LGBT (fot. Pexels)

Hiszpańska prokuratura wszczęła postępowanie wobec ordynariusza diecezji San Cristobal de La Laguna biskupa Bernardo Alvareza po jego wypowiedzi na temat homoseksualizmu. Duchowny z Teneryfy nazwał praktyki homoseksualne grzechem ciężkim.

Samsung wycofuje reklamę z drag queen po krytyce społeczności muzułmańskiej

Reklama firmy Samsung, w której muzułmańska matka wyraża poparcie dla syna drag queen, została wycofana przez koncern po krytyce ze strony...

zobacz więcej

Dochodzenie wobec bp. Alvareza ma związek z jego styczniową wypowiedzią dla kanaryjskiej telewizji regionalnej TC. W trakcie wywiadu duchowny stwierdził, że akty homoseksualne są grzechem ciężkim, jeśli popełniane są w sposób świadomy i nieprzymuszony. Biskup dodał, że grzechem ciężkim jest również alkoholizm.

Pod koniec stycznia w następstwie licznych skarg członków organizacji LGBT ordynariusz diecezji San Cristobal de La Laguna wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoją wypowiedź na temat homoseksualizmu. Przyznał, że niektóre osoby mogły zostać nią dotknięte.

We wtorkowym komunikacie prokuratura wyjaśniła, że uruchomione dochodzenie w sprawie bp. Alvareza ma dowieść, czy dopuścił się on przestępstwa mowy nienawiści.

Rozgłośnia Cadena Ser wskazuje we wtorek, że pochodzący z Teneryfy biskup jest pierwszym katolickim hierarchą w tym kraju, wobec którego prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie możliwości posługiwania się mową nienawiści.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej