RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowelizacja Prawa oświatowego. Spotkanie prezydenta z ministrem edukacji i nauki

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. Getty Images)
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. Getty Images)

O godz. 16 prezydent Andrzej Duda spotka się z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy będzie nowelizacja Prawa oświatowego. Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych podkreśliła w Programie 1. Polskiego Radia, że z jednej strony nowelizacja Prawa oświatowego reguluje wiele potrzebnych kwestii, jak choćby zdalne nauczanie, ale z drugiej skupia tematy, o których Andrzej Duda chce porozmawiać z ministrem edukacji i nauki.

Onet uderza w Czarnka. W tekście pojawia się rasistowska karta

„Nazwisko »Czarnek« wzięło się od »czarnych«, czyli od naszych Turków” – twierdzi rozmówczyni Onetu, zniesmaczona „turbopolskością” ministra...

zobacz więcej

– Ta ustawa dotyczy pracowników systemu oświaty, nauczycieli i dyrektorów i wymaga na pewno w kilku kwestiach poważnej rozmowy – dodała szefowa kancelarii prezydenta.

Minister edukacji nauki Przemysław Czarnek powiedział w Polskim Radiu, że jest otwarty na rozmowy dotyczące zmian. – Z chęcią wyjaśnię również wszelkie wątpliwości, jeśli u pana prezydenta takowe powstają – zapowiedział.

Nowelizacja ustawy Prawo oświatowe została uchwalona przez Sejm w połowie stycznia. W lutym ma się nią zająć Senat.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w ubiegły czwartek, ale ze względu na posiedzenie Sejmu i posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zostało przeniesione na dzisiaj.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej