RAPORT

Pogarda

Jest decyzja sądu. Płażyński: Zwycięska bitwa z Republiką Deweloperów

Gdańsk. Ważna decyzja sądu (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Gdańsk. Ważna decyzja sądu (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił plan zagospodarowania przestrzennego w Brzeźnie. Chodzi o pozwolenie miasta na budowę budynków, które – jak się później okazało – byłyby wyższe niż korony drzew. „Aleksandra Dulkiewicz i radni PO dokonali wielkiej rzeczy, zjednoczyli przeciwko sobie wszystkich od lewa do prawa” – skomentował poseł PiS z Gdańska Kacper Płażyński.

Trzy pożary budynku w 10 dni. „Skandal. Miasto to republika deweloperów"

W piątek nad ranem strażacy w Gdańsku zostali wezwani do pożaru opuszczonej kamienicy u zbiegu ulic Chmielnej i Owsianej. W ostatnich dniach to już...

zobacz więcej

„Od samego początku plany zmian zagospodarowania terenu przy ul. Hallera w Brzeźnie spotkały się z olbrzymim oporem lokalnej społeczności i mieszkańców” – informuje TVP Gdańsk.

W sumie, zebrali oni ponad 7000 podpisów apelujących o zatrzymanie planów szkodliwych dla środowiska i regionu.

Również radni opozycji sprzeciwiali się zmianom podczas burzliwej sesji rady miasta, na której głosami rządzącej większości z PO przyjęto zmiany. Uchwała została jednak zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który ją uchylił.

Zobacz także ->  „Magazyn śledczy Anity Gargas”: Deweloperski samozapłon w Gdańsku

Głównym argumentem skarżących były błędne dane o wysokości planowanej inwestycji. Według informacji podanych przez urzędników miała być niższa niż wysokość okolicznych drzew. Okazało się to nieprawdą. Wyrok sądu nie jest prawomocny, ale przeciwnicy zmian apelują o jego uszanowanie.

„Zwycięska bitwa z Republiką Deweloperów!” – napisał Kacper Płażyński z PiS na Twitterze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej