RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowy sondaż. W tej grupie PiS ma 38 proc.

Lider PiS Jarosław Kaczyński (w środku) (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Lider PiS Jarosław Kaczyński (w środku) (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Drożyzna i inflacja to dla Prawa i Sprawiedliwości potężny problem. Zdaniem politologa, jeśli Zjednoczona Prawica chce utrzymać władzę, musi minimalizować skutki światowego kryzysu. Z najnowszego badania wynika, że mimo problemów partia Jarosława Kaczyńskiego dalej jest liderem sondaży, a zawdzięcza to seniorom.

Tusk obiecał wyborcom PO, że odwiedzi wszystkie powiaty. Sprawdziliśmy… spełnił 3%

Gdy w lipcu wrócił do polskiej polityki, Donald Tusk obiecał, że do końca roku odwiedzi wszystkie powiaty w kraju. Portal tvp.info zapytał teraz,...

zobacz więcej

Jak oceniono w weekendowym „Super Expressie”, „gdyby tylko emeryci decydowali o przyszłości kraju, to PiS mogłoby być spokojne”. „PiS może liczyć na największe poparcie najstarszej grupy Polaków. W sondażu zebrało 38 proc. głosów” – podkreślono.

„Na drugim miejscu znalazła się KO z wynikiem 14,1 proc. Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 12,9 proc.” – czytamy. Wyjaśniono, że „dalej znalazły się Lewica, PSL, Konfederacja”.

Zobacz także ->  130 tys. zakażeń dziennie w Polsce? Wirusolog o czarnym scenariuszu

Ekspert: Priorytet PiS zatrzymać inflację


„Starsi ludzie dorastali w czasach, gdy państwo było silne i z traumą wspominają chwile jego słabości po upadku komuny. PiS jest dla nich symbolem silnej obecności państwa w życiu człowieka” – skomentował prof. Rafał Chwedoruk (53 l.).

Niedziela handlowa. Czy 30 stycznia sklepy będą otwarte?

W niedzielę, 30 stycznia br. sklepy będą otwarte. To pierwsza z siedmiu niedziel w roku, w których nie obowiązuje zakaz handlu. Następna handlowa...

zobacz więcej

Na łamach gazety politolog zwrócił uwagę, że „jest jeszcze kwestia poprawy ich sytuacji ekonomicznej przez waloryzację emerytur i dodatkowe świadczenia za rządów PiS”.

„Kaczyński musi bardzo mocno walczyć o to, by zatrzymać inflację i drożyznę, bo spora część niezdecydowanego elektoratu może pójść do urn i zagłosować na SLD lub Tuska” – powiedział.„To czynniki ekonomiczne, a nie np. afera Pegasusa, będą miały decydujący wpływ na wyniki wyborów” – podkreślił Chwedoruk.

Sondaż przeprowadzono 26 stycznia 2022 r. na grupie 1 tys. emerytów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej